RSS

CO NOWEGO W ECOSTORY

Szwajcarska maść końska to produkt, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Prawdopodobnie jest to jeden z pierwszych tego typu preparatów na rynku kosmetycznym i mimo wielu konkurentów, nadal cieszący się dużym powodzeniem wśród zwolenników medycyny naturalnej.
Takiej marki jeszcze w naszym sklepie nie było. Nowa Kosmetyka to produkty o naturalnym i genialnie krótkim składzie, które oferują skórze coś ważniejszego niż kolejny egzotyczny ekstrakt lub rzadki olej. To składniki aktywne, jak niacynamid, panthenol, mocznik i keratyna, które realnie wpływają na stan skóry, poprawiając jej wygląd i strukturę.
Podejrzewasz, że Ty lub ktoś z Twoich bliskich może mieć objawy egzemy? Sprawdź, czy któraś z tych sytuacji nie wywołuje u Ciebie najczęstszych jej objawów: swędzenia, zaczerwienienia, nadmiernej suchości skóry i wysiewu drobnych grudek lub pęcherzyków.
Znana i stosowana już od czasów starożytnych, solanka siarczkowa jest prawdziwym darem Matki Natury. Z jej dobroczynnych właściwości korzysta wiele osób borykających się z łuszczycą, łojotokowym i atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem, łupieżem, czy chorujących na reumatyzm. Kąpiele siarczkowe mają w swojej ofercie wybrane uzdrowiska i spa, od niedawna na rynku są dostępne również kosmetyki z solanką, do kuracji w domowym zaciszu.
W ostatnich latach, konopia siewna cieszy się coraz większą uwagą naukowców, którzy badają jej wpływ na leczenie zapaleń i zmian skórnych, zwłaszcza trądziku i łuszczycy. W centrum zainteresowania są, pozyskiwane z żywicy konopnej, kannabinoidy wraz z ich przedstawicielem – CBD.
My, Polacy kochamy Słońce, w ciągu roku nie zawsze mamy go pod dostatkiem, dlatego gdy tylko się pojawia, spieszymy by korzystać z jego "dobrodziejstw". Czy aby jednak na pewno ta miłość jest odwzajemniona? Czy powinniśmy tak łatwo ulegać jego urokowi? Co robić, aby się nie sparzyć? ;) Ciekawych zapraszamy dalej...
Maści konopne nie są już na naszym rynku niczym nowym, krzywdząca opinia o konopiach również pomału odchodzi do lamusa. Rośnie też świadomość konsumentów odnośnie właściwości konopi – ogólno dostępnej (i nie zawierającej THC) oraz środków leczniczych na receptę. Maść z konopią siewną może kupić każdy, kto potrzebuje skorzystać z jej właściwości terapeutycznych. Ale czy każdy preparat, który w składzie ma Cannabis sativa będzie równie skuteczny?
Olej kokosowy - jak wybrać dobrej jakości olej, jego właściwości i zastosowanie na przykładzie Bio Masła firmy Saloos. Olej kokosowy jest niepodważalnie jednym z najpopularniejszych olejów stosowanych w pielęgnacji. Niesłabnący od kilku lat popyt sprawił, że na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele produktów o nazwie „olej kokosowy”. Niestety nie zawsze za nazwą idzie wysoka jakość surowca...
Dbamy by w ofercie naszego sklepu pojawiały się nie tylko nowe produkty, ale przede wszystkim takie, które zasłużą na uwagę naszych Klientów. Marka Topvet to kolejny czeski producent preparatów z konopią siewną, goszczący w Ecostory. Naturalne składy i podawana w % zawartość Cannabis sativa, to ich znak rozpoznawczy. Nam podobają się jeszcze ich estetyczne i funkcjonalne opakowania oraz miła dla oka grafika. Zapraszamy, poznajcie Topvet bliżej :D
Zastanawialiście się, co kryje się za kosmetykami, które kupujecie? Nie chodzi o składniki, bo te zawsze rzetelnie wypisujemy w zakładce INCI;) Ale, jak są tworzone, jakie idee przyświecają marce i co innego ma do zaoferowania. Dzisiejszy wpis poświeciliśmy, dobrze już "zadomowionemu" w naszym sklepie, brandowi MedicProgress. Zachęcamy do krótkiej lektury:)