RSS

CO NOWEGO W ECOSTORY

Każdy z Was, a na pewno każda z Was słyszała o tym, że już w Starożytności poszukiwano składników, które poprawiłyby wygląd skóry, rozjaśniły jej barwę i wygładziły fakturę.
Ból stawów to dolegliwość, która wyjątkowo często daje się we znaki o tej porze roku, wczesną wiosną, gdy pogoda nadal kaprysi, jest wilgotno, a ciśnienie notuje szybkie spadki. Cierpią zarówno starsi, jak i młodsi, u jednych i u drugich ból stawów może być oznaką chwilowej niedyspozycji lub poważniejszej choroby.
Łojotokowe zapalenie skóry jest jednym z trudniejszych w leczeniu schorzeń dermatologicznych, charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym skóry o uporczywym przebiegu i skłonności do częstych nawrotów.
Cannaderm to jedna z pierwszych marek kosmetycznych, która wprowadziła na rynek czeski kosmetyki bazujące na bio oleju z konopi siewnej. Od kilku lat produkty Cannaderm są dostępne również dla polskich klientów. Czym wyróżniają się na tle innych kosmetyków konopnych? Dlaczego, jeśli cierpimy na AZS lub łuszczycę, warto zakupić właśnie linię Atopos? Jest parę dobrych powodów :)
Szwajcarska maść końska to produkt, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Prawdopodobnie jest to jeden z pierwszych tego typu preparatów na rynku kosmetycznym i mimo wielu konkurentów, nadal cieszący się dużym powodzeniem wśród zwolenników medycyny naturalnej.
Takiej marki jeszcze w naszym sklepie nie było. Nowa Kosmetyka to produkty o naturalnym i genialnie krótkim składzie, które oferują skórze coś ważniejszego niż kolejny egzotyczny ekstrakt lub rzadki olej. To składniki aktywne, jak niacynamid, panthenol, mocznik i keratyna, które realnie wpływają na stan skóry, poprawiając jej wygląd i strukturę.
Podejrzewasz, że Ty lub ktoś z Twoich bliskich może mieć objawy egzemy? Sprawdź, czy któraś z tych sytuacji nie wywołuje u Ciebie najczęstszych jej objawów: swędzenia, zaczerwienienia, nadmiernej suchości skóry i wysiewu drobnych grudek lub pęcherzyków.
Znana i stosowana już od czasów starożytnych, solanka siarczkowa jest prawdziwym darem Matki Natury. Z jej dobroczynnych właściwości korzysta wiele osób borykających się z łuszczycą, łojotokowym i atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem, łupieżem, czy chorujących na reumatyzm. Kąpiele siarczkowe mają w swojej ofercie wybrane uzdrowiska i spa, od niedawna na rynku są dostępne również kosmetyki z solanką, do kuracji w domowym zaciszu.
W ostatnich latach, konopia siewna cieszy się coraz większą uwagą naukowców, którzy badają jej wpływ na leczenie zapaleń i zmian skórnych, zwłaszcza trądziku i łuszczycy. W centrum zainteresowania są, pozyskiwane z żywicy konopnej, kannabinoidy wraz z ich przedstawicielem – CBD.
My, Polacy kochamy Słońce, w ciągu roku nie zawsze mamy go pod dostatkiem, dlatego gdy tylko się pojawia, spieszymy by korzystać z jego "dobrodziejstw". Czy aby jednak na pewno ta miłość jest odwzajemniona? Czy powinniśmy tak łatwo ulegać jego urokowi? Co robić, aby się nie sparzyć? ;) Ciekawych zapraszamy dalej...