account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro
Znika jak kamfora

Znika jak...

kamfora:) Olejek kamforowy - składnik preparatów do masażu, rozgrzewa mięśnie i pobudza mikrocyrkulację krwi. Jest pochodzenia roślinnego i pozyskuje się go z cynamonowców...

Kamfora ? Cynamon? Można popaść w lekką konfuzję..., dlatego zacznijmy po kolei ;)

Olejek kamforowy, podobnie jak olejek cynamonowy pozyskuje się z cynamonowców - aromatycznych drzew z rodzaju Cinnamomum sp. rosnących m.in w Azji i Afryce.

Cynamonowiec kamforowy potrafi dorastać do 50 m i wykształca gruby pień, w którego szczelinach gromadzą się kryształki naturalnej kamfory. Dzieje się to zazwyczaj nocą, kiedy temeratura otoczenia spada. Kamfora należy do grupy substancji, które przy wysokiej temperaturze od razu przechodzą ze stanu stałego w stan gazowy. I dlatego podczas gorących dni znika z kory drzew właśnie "jak kamfora" :)

Ulotny "charakter" kamfory wykorzystuje się w medycynie i ziołolecznictwie do pobudzania ośrodkowego układu nerwowego, oddechowego bądź naczynioruchowego. Olejek pogłębia oddech, poprawia krążenie krwi, a nawet wywołuje pobudzenie psychiczne. Ponadto, działa antyseptycznie i rozszerza naczynia skóry, stąd jego obecność w maściach końskich, w preparatach do masażu, czy leczniczy kąpieli.

Dostępne w naszym sklepie produkty, które zawierają kamforę znajdziesz tutaj: https://ecostory.pl/producttag/166/kamfora

              

Pozostaw komentarz