Zamów do 12:00, odbierz jutro
Woda siarczkowa w leczeniu i pielęgnacji skóry

Woda siarczkowa w leczeniu i pielęgnacji skóry

CO TO JEST WODA SIARCZKOWA
Woda siarczkowa to inaczej solanka siarczkowa, silnie zmineralizowana woda bogata w sole mineralne i elementy śladowe, jak chlorki, sód, magnez, wapń, potas, brom.

Jedno z ujęć wody siarczkowej znajduje się w miejscowości Solec-Zdrój, pozyskiwana stamtąd solanka wyróżnia się niespotykaną na skale światową zawartością aktywnych związków siarki (ok. 900mg/l) i jodu. Woda siarczkowa ze źródła "Malina" otrzymała atest PZH, który potwierdza jej wyjątkowe właściwości, klasyfikując ją jako wodę leczniczą.

PO CO NAM SIARKA

Siarka to jeden z makroelementów, czwarty w hierarchii ważności składnik niezbędny organizmowi ludzkiemu do prawidłowego funkcjonowania. Siarka jest niemetalicznym pierwiastkiem chemicznym obecnym we wszystkich komórkach naszego ciała, jest nieodzowna dla prawidłowej pracy mózgu, układu nerwowego, czy krwionośnego, stanowi również składnik budulcowy keratyny i kolagenu. W zdrowym organizmie osoby dorosłej jest ok. 100 g siarki, a jej niedobór może wiązać się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

NIEDOBÓR SIARKI JEST SZKODLIWY DLA ZDROWIA

Objawy niedoboru siarki w organizmie są bardzo wyraźne i charakteryzują się wypadaniem włosów, łuszczeniem i łamliwością paznokci, czy bladą i pozbawioną jędrności skórą. Pogarsza się nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale też samopoczucie, przy niedoborach siarki możemy odczuwać niepokój i zmęczenie, mogą pojawić się również problemy ze wzrokiem, czy dolegliwości ze strony narządu ruchu.

SIARKA W DIECIE I POPRZEZ KĄPIELE

Niedobory siarki najprościej jest uzupełnić stosując dietę bogatą w mięso, podroby, nabiał, jaja i warzywa kapustne. Można również skusić się na cykl kąpieli w wodzie siarczkowej, nie będzie to może najprzyjemniejsze doświadczenie dla naszego zmysłu węchu, jednak skórze i całemu organizmowi przyniesie bardzo wiele korzyści.

NA CO POMAGA WODA SIARCZKOWA

Kąpiele w wodzie siarczkowej są znane i stosowane od czasów starożytnych. Metodą leczniczą korzystającą z dobroczynnych właściwości wód podziemnych i borowin jest balneologia – dziedzina medycyny uzdrowiskowej.

Kuracje siarczkowe polecane są po urazach narządów ruchu, w leczeniu chorób reumatologicznych, dolegliwości przewodu pokarmowego, układów oddechowego i nerwowego, w odchudzaniu, czy po zatruciach przemysłowych.

Działanie solanki siarczkowej na skórę jest bardzo wszechstronne:

- woda siarczkowa jest antybakteryjna i bakteriobójcza, a co za tym idzie, świetnie sprawdza się w leczeniu i pielęgnacji skóry tłustej, ze zmianami trądzikowymi

- solanka działa grzybobójczo i zmniejsza przetłuszczanie się skóry, co wykorzystywane jest w zwalczaniu łupieżu i łojotoku skóry głowy

- złuszczające i zmiękczające działanie wody siarczkowej sprawdza się w pielęgnacji praktycznie każdego typu skóry, zwłaszcza przesuszonej i zrogowaciałej, z objawami łuszczycy, zapaleń łojotokowych, czy atopowych

- ze względu na właściwości przeciwzapalne siarki, regularne kąpiele w solance przynoszą ulgę w dolegliwościach bólowych, zmniejszają obrzęk stawów i poprawiają ich ruchomość.

CZY WODA SIARCZKOWA DZIAŁA

Tak! Solanka z Solca-Zdroju to najsilniejsza tego typu woda na świecie, dlatego po kąpieli w jednym z basenów siarczkowych na naszej skórze pojawi się rumień. Jest on naturalną reakcją skóry na wysokie stężenie siarki, która wnika do jej głębszych warstw, powodując rozszerzenie naczyń włosowatych i powstanie zaczerwienień.

Balneokosmetyki

Źródła:

https://www.balneokosmetyki.pl/pl/i/Woda-siarczkowa-w-Balneokosmetyki/21

https://www.malinowyraj.com/baseny/basen-solankowo-siarczkowy

Pozostaw komentarz