account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro

Produkty oznaczone tagiem "woda siarczkowa"

Solanka siarczkowa - woda o właściwościach leczniczych

Pozyskiwana ze źródła "Malina" w miejscowości uzdrowiskowej Solec-Zdrój, liczy sobie ponad 2 miliony lat i przez Polski Związek Higieny jest klasyfikowana jako woda lecznicza. Spośród innych wód siarczkowych obecnych w naszym kraju, solankę z Solca-Zdroju wyróżnia, niespotykanie wysoka zawartość aktywnych związków siarki i jodu, która jest aż 20-krotnie wyższa niż w innych źródłach.

Siarka na problemy skórne i narządu ruchu

Unikalny skład, bogaty w sole mineralne i elementy śladowe, pozwala na zastosowanie jej w kuracjach sanatoryjnych, na różnego typu schorzenia skóry i narządów wewnetrznych. Stosowana doustnie wpływa na gospodarkę hormonalną, przemianę materii, obniża cholesterol, działa antyoksydacyjnie oraz poprawia zdolnośc ruchową. Kąpiele w solance siarczkowej poprawiają stan skóry  z łuszczycą, łojotokiem, trądzikiem, czy atopią. Ponadto aktywne związki siarki wpływają korzystnie na tkankę łączną, wspomagając leczenie stanów zwyrodnieniowych, reumatycznych i neurologicznych.

Produkty powiązane z woda siarczkowa

Balneokosmetyki Biosiarczkowa maska łagodząca do ciała

• Skóra bardzo sucha, ze skłonnością do łuszczenia się oraz łojotokowego i atopowego zapalenia skóry • 300 g

Balneokosmetyki Biosiarczkowy żel głęboko oczyszczający

• Preparat 2 w 1 – dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i makijażu oraz delikatnie złuszcza obumarły naskórek • 200 ml