TOPVET Ekstrakt z kasztanowca

Producent: Topvet
• Pielęgnacja skóry z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi i żylakami • 100 ml
16,00 zł

żylaki, rozszerzone naczynka krwionośne, hemoroidy, zmęczone i „ciężkie” nogi

Wodno-alkoholowy ekstrakt z nasion i liści kasztanowca zwyczajnego do stosowania na skórę zmienioną chorobowo, z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, żylakami i hemoroidami. Działa tonizująco i ściągająco na układ krążenia, łagodzi stan zapalny.

Lecznicze właściwości kasztanowca medycyna ludowa odkryła stosunkowo niedawno, bo w XVII wieku, jednak do dziś jest on chętnie stosowany w recepturach preparatów do skóry naczyniowej, z żylakami i hemoroidami. Wykorzystuje się głównie kwiaty, owoce, nasiona i młodą korę kasztanowca, które są bogate we flawonoidy, garbniki, kumaryny i saponiny. Na szczególną uwagę zasługuje, należąca do saponin, escyna, która wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Ponadto escyna usprawnienia krążenie krwi, co przyspiesza wchłanianie się, powstałych pod wpływem np. uderzenia, wylewów i wysięków.

Naturalny, prosty skład, oryginalna receptura marki TOPVET.

W razie nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu, należy natychmiast zaprzestać jego stosowania. Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowywać w suchym miejscu, w temp. pokojowej, chronić przed silnym słońcem, jak i niską temperaturą.

Produkt przebadany dermatologicznie.

Aplikować na zmienione chorobowo miejsca do kilku razy dziennie. Nie zaleca się masować skóry po nałożeniu produktu. Nie stosować na otwarte rany, ani błony śluzowe. Tylko do użytku zewnętrznego.

Aqua, Alcohol Denat., Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Aesculus Hippocastanum Flower Extract, Rutin

label Tagi produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

TOPVET Ekstrakt z żywokostu

• Bóle stawów, reumatyzm, złamania, stłuczenia, zwichnięcia • 100 ml

BIONE COSMETICS Maść końska Cannabis z kasztanowcem

• Niezawodna na bóle mięśni i stawów z kasztanowcem i salicylanem metylu • 300 ml

BIONE COSMETICS Przeciwzmarszczkowe serum ochronne Cannabis

• Lekki preparat nawilżający z antyoksydantami i konopią • 40 ml