Bio serum olejowe Tea Tree- Manuka 20 ml

Producent:Saloos
• Antybakteryjny • Przeciwzapalny • Regeneruje • Skóra tłusta i problematyczna
22,00 zł

Bio regenerujące serum olejowe Tea Tree-Manuka to produkt dedykowany skórom tłustym i problemowym.

Serum zawiera kompozycję olejów jojoba, z ogórecznika i dzikiej róży, które zatrzymują nawilżenie w głębokich warstwach skóry i intensywnie ją pielęgnują bez zbędnego obciążania. Preparat przyspiesza naturalne procesy gojenia i regeneracji skóry uszkodzonej, z aktywnym stanem zapalnym.

Wyjątkowa kombinacja olejków eterycznych tea tree i manuka dezynfekuje i działa silnie przeciwzapalnie w miejscach zajętych przez trądzik, czy egzemę. Dodatkowo olejki te działają przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczno i antyseptycznie.

SALOOS Bio serum olejowe Tea Tree- Manuka zapewnia codzienną, kompleksową pielęgnację skórze wymagającej przemyślanej i prostej rutyny. Wyważona kompozycja olejów roślinnych, olejków eterycznych i witamin spełnia jej podstawowe potrzeby nawilżenia i odżywienia, pozostawiając ją miękką i zadbaną, a jednocześnie wycisza stan zapalny i podrażnienie.

Produkt posiada certyfikat CPK BIO, potwierdzający wysoką jakość i naturalne pochodzenie jego składników. (Więcej o certyfikacie dowiesz się w zakładce Szczegóły)

 

Dlaczego    ? 

 

Harmonijna pielęgnacja

Filozofią marki jest harmonia między duszą i ciałem, w jej osiągnięciu pomagają sprawdzone od lat metody, jak aromaterapia czy ziołolecznictwo. Firma Saloos czerpie z ich doświadczeń by właściwości jej kosmetyków łączyły w sobie to co materialne i co duchowe.

Szacunek dla przyrody

Tworzone w zgodzie z naturą, kosmetyki Saloos czerpią z niej to co najlepsze. Zrównoważone i odpowiedzialne działania towarzyszące ich produkcji pozwalają zachować drogocenne dziedzictwo natury następnym pokoleniom.

Uczciwość i odpowiedzialność

Dumą firmy jest dbałość o jakość surowców zamawianych wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Dlatego w produktach Saloos próżno szukać tanich „wypełniaczy” jak olej sojowy, czy utwardzone masła.

Nr 1. wśród producentów naturalnych kosmetyków aromaterapeutycznych

Jako pierwsza marka kosmetyczna w Czechach, Saloos w 2007 r. spełnił restrykcyjne wymogi i uzyskał certyfikat CPK BIO.

Praca pasją

Kosmetyki Saloos tworzone są z zaangażowaniem i pasją by mogły sprawiać radość zarówno darującemu jak i obdarowanemu.

Składniki:

Tłoczone na zimno oleje roślinne: bio jojoba, bio ogórecznik, bio dzika róża

Olejki eteryczne: tea tree, manuka

Witaminy: A, E, F, lecytyna

 

CERTYFIKAT CPK BIO

Certyfikatem oznaczony jest produkt, którego składniki pochodzą z upraw ekologicznych i określa on procentową ilość składników naturalnych, które muszą znaleźć się w kosmetyku.

Ponadto produkt z tym certyfikatem gwarantuje spełnienie następujących standardów:

Zawartość najwyższej jakości składników pochodzenia naturalnego, w tym surowców pochodzących z upraw ekologicznych lub ze zbiorów wolno rosnących ziół i płodów.

Produkt nie zawiera parafiny, wazeliny, silikonów, czy innych pochodnych ropy naftowej, substancji syntetycznych, konserwujących, barwiących, czy zapachowych.

Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie.

Ani produkt, ani jego składniki nietestowane na zwierzętach. Ponadto nie zawiera on żadnych substancji pochodzących z martwych zwierząt, jak kolagen zwierzęcy, gliceryna, spermacet, tłuszcz z norek i in.

Nie zawiera chemicznych filtrów UV, nanomateriałów, oksyetylenowanych składników.

Produkt spełnia wymogi odnoszące się do ekologicznej utylizacji odpadów, zrównoważonego procesu produkcji kosmetyków i ich opakowań.

System certyfikacji CPK nadzoruje Urząd Kontroli Rolnictwa Ekologicznego (Kontrola ekologického zemědělství), będący organem kontrolnym Ministerstwa Rolnictwa Republiki Czeskiej i opiera się on o wymogi ECOCERT.

Za pomocą pipetki nanieś kilka kropel serum na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi i dekoltu i delikatnie wklep opuszkami palców.

Serum olejowe może być stosowane zarówno w pielęgnacji porannej, pod makijaż, jak i wieczorem, jako preparat regenerujący.

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil1), Borago Officinalis Seed Oil1), Rosa Canina Fruit Oil1), Parfum (Natural Essential Oils), Limonene2)

1)Organic agriculture, 2)Natural essential oils