SALOOS Bio Masło Kokos-Czekolada

Producent: Saloos
• Regeneruje i nawilża • Do każdego typu skóry • 100 ml
29,00 zł

 

Masło o niepowtarzalnym zapachu kokosa i czekolady, przynosi ukojenie zmysłom, a skórę doskonale regeneruje, nawilża i chroni. Olej kokosowy jest jednym olejów roślinnych tradycyjnie używanych w rejonie Oceanu Spokojnego. Miejscowi stosują go nie tylko do przyrządzania potraw, ale również do pielęgnacji całego ciała i włosów. 

Olej kokosowy, zawarty w maśle firmy Saloos, posiada certyfikat CPK BIO, który potwierdza, że jest to produkt rolnictwa ekologicznego, najwyższej jakości. Proces tłoczenia na zimno, w którym jest pozyskiwany, daje gwarancję, że witaminy, antyoksydanty oraz nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w orzechach kokosowych, są obecne również w gotowym produkcie.

Olej kokosowy to najprostszy, a zarazem całkowicie naturalny preparat do pielęgnacji ciała. Bardzo dobrze natłuszcza skórę, tworząc na jej powierzchni barierę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Powstała w ten sposób warstwa okluzyjna ułatwia i przyspiesza regenerację naskórka oraz zapobiega transepidermalnej utracie wody. Pielęgnacja z użyciem oleju kokosowego uelastycznia i wygładza skórę oraz sprawia, że wygląda ona zdrowo i promiennie.

Zawarty w maśle ekstrakt z orzechów kakaowca oraz olejki eteryczne uzupełniają właściwości antyoksydacyjne, regenerujące i wygładzające oleju kokosowego. Kakaowiec zawiera bowiem wiele cennych witamin (A, E, z grupy B) i minerałów (wapń, żelazo, magnez, fosfor), odpowiedzialnych za jego działanie nawilżające, rewitalizujące i przeciwstarzeniowe.

 

Bio masło Kokos-Czekolada nie zawiera: gliceryny, parabenów, alkoholu, sztucznej kompozycji zapachowej.

Produkt wegański.  Nie testowany na zwierzętach.

Zastosowany w produkcie olej kokosowy nie został poddany procesom utwardzania, dezodoryzacji, czy bielenia.

 

 

 

W temperaturze pokojowej olej kokosowy ma postać stałą, rozpuszcza się powyżej 25 °C. Dlatego wystarczy rozgrzać w dłoniach niewielką jego ilość i nałożyć na wybrane partie ciała.

Masło można zastosować również do olejowania włosów.

 

Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Limonene