account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro

KRĄŻENIE

Naturalne składniki kosmetyków stosowane w celu poprawy krążenia

Właściwości przeciwzapalne i regenerujące sprawiły, że olej z konopi siewnej jest stosowany w produktach do pielęgnacji nóg narażonych na tworzenie się tzw. pajączków i żylaków. Aby skuteczniej łagodzić objawy ciężkości nóg, opuchnięć, rozszerzonych naczyń krwionośnych i zaburzeń krążenia obok oleju konopnego w produktach tej podkategorii zastosowano szereg składników wspomagających jego działanie.

1. Kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastanum): Wywar z kory lub nasion kasztanowca zwyczajnego jest stosowany w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, zmniejszenia obrzęków i poprawy krążenia. Jest dostępny w postaci kapsułek, maści lub żeli.

2. Miłorząb japoński (Ginkgo biloba): Jest to popularne zioło, które ma właściwości rozszerzające naczynia krwionośne i poprawiające przepływ krwi. Może być stosowane w formie suplementów lub ekstraktów.

3. Winorośl właściwa (Vitis vinifera): Ekstrakt z nasion czerwonej winorośli zawiera substancje, takie jak flawonoidy i resweratrol, które mają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Może być stosowany w celu poprawy krążenia krwi.

4. Witamina C: Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który dodatkowo wspiera elastyczność naczyń krwionośnych. Znajdziemy ją  w owocach i warzywach, takich jak cytrusy, papryka czy brokuły.

5. Imbir: Imbir ma właściwości rozszerzające naczynia krwionośne i przeciwzapalne, wspomaga przepływ krwi i zmniejsza stany zapalne. Można go spożywać jako przyprawę lub pić w postaci naparu.

Żywokost, arnika, nagietek, oczar, dziewanna to kolejne, cenne rośliny stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęków - tonizują, przyspieszają wchłanianie się sińców i krwiaków oraz poprawiają krążenie. Również mentol i kamfora stanowią cenny dodatek preparatów łagodzących ciężkość i ból nóg - naprzemiennie rozgrzewają i chłodzą przynosząc uczucie ulgi i relaksu. Zastosowany w maściach marki Medic Progress i Bione Cosmetics salicylan metylu wzmacnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne produktów konopnych.

Produkty z kategorii: KRĄŻENIE

BIONE COSMETICS Maść końska Cannabis z kasztanowcem na żylaki

• Ziołowy klasyk w wersji na żylaki, obrzęki, "ciężkie" i zmęczone nogi • 200 ml

Cannaderm Venosil Żel na obrzęki i żylaki nóg

• Odświeża, tonizuje i relaksuje zmęczone, "ciężkie" nogi • 100 ml

MedicProgress Żel konopny ŻYLAKI-OBRZĘKI

• "Ciężkie" nogi, pękające naczynka krwionośne • Kasztanowiec, konopia, oczar • 75 ml

Laurokost Żel żywokostowy z olejkiem laurowym i olejem konopnym

• Żel konopny na stłuczenia, obrzęki, stany zapalne i bóle reumatyczne • 250 ml