account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro
Rozgrzewające maści konopne najlepsze jesienią i zimą

Rozgrzej się jesienią

Gdy temperatury spadają naturalnie zaczynamy ubierać się cieplej, zapalamy w kominku i częściej sięgamy po gorącą herbatę niż zimne napoje. Jeśli na co dzień korzystamy z przeciwbólowych właściwości maści końskich, czy konopnych, to warto zamienić je na produkty o działaniu rozgrzewającym. Maść konopna 10% spokojnie poczeka na nas do wiosny, a tymczasem lepiej sprawdzi się maść konopna rozgrzewająca lub maść Thermolka Extra.

Maść rozgrzewająca - Dlaczego warto ją stosować jesienią i zimą?

Maść rozgrzewająca to produkt przeznaczony do zewnętrznego stosowania na skórę, który zawiera składniki mające na celu pobudzenie krążenia krwi i zwiększenie jej przepływu do obszarów, na które jest nakładany. Maść łagodzi sztywność stawów i napięcie mięśniowe, może działać przeciwbólowo i relaksująco, a przede wszystkim przyjemnie rozgrzewa w chłodne, jesienne wieczory. Skład może różnić się w zależności od producenta, jednak aby maść rozgrzewająca była skuteczna, powinna zawierać kamforę, ekstrakt z papryczek chili oraz olejki eteryczne, jak eukaliptusowy, cynamonowy, goździkowy i terpentynowy.

1. Poprawia krążenie - Działanie rozgrzewające maści wspomaga lepsze krążenie krwi, poprawiając ukrwienie tkanek i tym samym zmniejsza stan zapalny i ból z nim związany.

2. Zmniejsza sztywność stawów - W przypadku schorzeń takich jak artretyzm, można stosować maść o działaniu rozgrzewającym w celu złagodzenia dyskomfortu i poprawy ruchomości stawów.

3. Zmniejsza ból - Odpowiednia kompozycja składników aktywnych zastosowanych w maści może pomóc złagodzić bóle stawów i kości u osób starszych, po kontuzjach i urazach.

4. Relaksacja mięśni - Maść rozgrzewająca często jest używana do masażu relaksacyjnego mięśni, gdyż świetnie redukuje nagromadzone w nich napięcie i pomaga rozluźnić całe ciało.

5. Rozgrzewa (nie tylko przed treningiem) - Osoby przygotowujące sie do wysiłku fizycznego sięgają po maści rozgrzewające, aby poprawić krążenie w nogach i rękach i przygotować ciało do aktywności. Jeśli akurat nie planujemy wyść pobiegać, a jest nam zimno np. w stopy, wmasowanie odrobiny maści i ubranie ciepłych skarpet sprawi, że od razu poczujemy się bardziej rozgrzani:)

Pozostaw komentarz