account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro

Regenerujące oleje - część VI

REGENERUJĄCY OLEJ BIO DA VINCI

Olej bio Da VinciOlej Da Vinci to najbardziej uniwersalny ze wszystkich Olejów Regenerujących Nobilis Tilia. Dobrze sprawdzi się w przypadku skóry pozbawionej blasku, zmęczonej poszarzałej, potrzebującej odżywienia i nawilżenia. Zawarte w preparacie cenne olejki Ylang-ylang, Palmarosa i olejek z Lawandiny poprawią ukrwienie skóry i sprawią, że będzie ona bardziej promienna i wypoczęta.

Cananga Odorata Flower Oil

Kananga pachnąca

– olejek kanangowy (ylang-ylang) – olejek otrzymuje się z kanangi pachnącej, krzewu rosnącego w regionach o klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Ze względu na intensywny zapach, dobre właściwości dezodoryzujące i afrodyzjakalne, olejek ilangowy jest wysoko ceniony w przemyśle perfumeryjnym. Natomiast w kosmetyce docenia się go nie tylko za piękny, kwiatowy zapach, ale także za istotny wpływ na zmniejszenie przetłuszczania się skóry, poprawę jej ukrwienia oraz właściwości przeciwzapalne. Olejek ylang-ylang polecany jest do pielęgnacji cery suchej i delikatnej.

Lavandula Hybrida Oil

– olejek eteryczny z lawandiny – odświeżający i harmonizujący, regeneruje, łagodzi i wzmacnia, działa również przeciwzapalnie.

Cymbopogon Martini Oil

Palnarosa– olejek eteryczny Palmarosa – Palmarosa to roślina tropikalna pochodząca z Indii, na większą skalę uprawiana jest w Afryce i na Madagaskarze. Olejek palmarosa wykazuje dobre właściwości antyseptyczne, stosuje się go także na popękane naczynia krwionośne i w prewencji przeciwzmarszczkowej.

Bulnesia Sarmientoi Extract (Guaiacwood Oil)

 – Bulnesia sarmienti to roślina pochodząca z Paragwaju, olejek z Bulnesii ma postać półpłynną, o słodkim, drzewnym aromacie. Olejek posiada właściwości przeciwzapalne i poprawiające ukrwienie. Stosuje się go przy produkcji perfum, mydeł, lotionów i kremów.

Źródła: Molski M.: Nowoczesna kosmetologia. PWN, Warszawa, 2014. Lamer-Zarawska E., Chwała C., Gwardys A.: Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2012.

Zdjęcia: www.nobilis.cz http://suzannerbanks.wordpress.com/2014/04/30/10-recipes-with-ylang-ylang-essential-oil-cananga-odorata http://www.indiamart.com/agistinbiotech/palmarosa-oil.html

Pozostaw komentarz