REGENERUJĄCY OLEJ BIO DO TWARZY ARTERIS
To idealne rozwiązanie dla cery wrażliwej, zaczerwienionej i naczyniowej. Jak żaden inny preparat zaraz po zastosowaniu koi i zmniejsza rumień, przynosząc ulgę nawet bardzo wrażliwej cerze. Swoją łagodzącą i leczniczą moc Arteris zawdzięcza wyciągom roślinnym i olejkom eterycznym polecanym dla skóry naczyniowej.
Melilotus Officinalis Extract – ekstrakt z nostrzyka żółtego
Nostrzyk żółty można spotkać na terenie całej Polski, a rodzimym obszarem jego występowania jest Europa i Azja. Ziele nostrzyka zawiera m.in. związki kumarynowe, melilotynę, alantoinę, flawonoidy, witaminy C i E, garbniki oraz sole mineralne.
Dzięki flawonoidom nostrzyk wykazuje właściwości przeciwzapalne, działa korzystnie na ściany naczyń krwionośnych, zmniejszając ich przepuszczalność, a jednocześnie zwiększając odporność na wpływ szkodliwych substancji. Związki kumarynowe usprawniają przepływ krwi przez naczynia żylne i włosowate oraz powodują poprawę krążenia chłonki. Nostrzyk działa również zmiękczająco na skórę i przyspiesza gojenie się ran.
Ginkgo Biloba Extrakt – ekstrakt z miłorzębu japońskiego
Pochodzi z liści drzewa Ginkgo biloba rosnącego w Japonii, Korei Południowej i we Francji. W przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym stosowany jest ze względu na niezwykle wysoką zawartość związków bioaktywnych. Należą do nich terpeny (do 6%) o unikatowej budowie chemicznej, flawonoidy (do 24%) jak: kwercetyna, kemferol, izoramnetyna oraz biflawony, steroidy i hydroksykwasy.
Wyciąg z miłorzębu polecany jest w szczególności do dwóch typów cery: dojrzałej oraz naczynkowej.
W walce o jędrną i elastyczną skórę szczególnie istotne są zawarte w Ginkgo biloba flawonoidy i terpeny.
Flawonoidy posiadają silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwwolnorodnikowe, w wyniku ich działania na skórę dochodzi do:
- hamowania aktywności enzymów biorących udział w wytwarzaniu wolnych rodników
- chelatowania jonów metali m.in. żelaza i miedzi, które zapoczątkowują łańcuch reakcji wolnorodnikowych
- redukcji reaktywnych form tlenu
- zahamowania utleniania witaminy C i przedłużenia jej działania w skórze
Terpeny są natomiast odpowiedzialne za obniżenie aktywności czynnika inicjującego reakcje alergiczne i uwalniającego wolne rodniki.
Flawonoidy są niezbędne w pielęgnacji cery określanej jako „naczynkowa” – chronią naczynia krwionośne, wzmacniają ich ściany i zapobiegają ich kruchości i pękaniu. Co więcej, hamują czynniki prozapalne w komórkach oraz syntezę histaminy, dzięki czemu działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo – pomagają likwidować m.in. obrzęki i cienie pod oczami. Flawonoidy zapobiegają również rozpadowi kwasu hialuronowego i elastyny, co wpływa na wzmocnienie tkanki łącznej, dając pozytywny efekt kosmetyczny.
Ocimum Basilicum Oil
– olejek eteryczny z bazylii - działa pobudzająco, poprawia krążenie, odżywia, tonizuje i ujędrnia skórę.
Cupressus Sempervirens Leaf Oil
- olejek eteryczny z cyprysu - pozytywnie wpływa na popękane naczynia krwionośne, pobudza krążenie, działa tonizująco.
Juniperus Communis Fruit Oil
– olejek eteryczny z owoców jałowca - antyseptyczny, bakteriostatyczny i przeciwzapalny.
Cymbopogon Flexuosus Herb Oil
– olejek eteryczny z trawy cytrynowej - rozszerza naczynia krwionośne, wzmacnia ścianki ich naczyń, usprawnia krążenie, wykazuje silne właściwości przeciwgrzybiczne.
Źródła:
Molski M.: Nowoczesna kosmetologia. PWN, Warszawa, 2014; Lamer-Zarawska E., Chwała C., Gwardys A.: Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2012.
Zdjęcia:
http://www.nobilis.cz; http://www.keele.ac.uk/arboretum/trees/species/maidenhairtree/
Pozostaw komentarz