Zamów do 12:00, odbierz jutro

Regenerujące oleje - część IV

REGENERUJĄCY OLEJ BIO DO TWARZY ARTERIS

To idealne rozwiązanie dla cery wrażliwej, zaczerwienionej i naczyniowej. Jak żaden inny preparat zaraz po zastosowaniu koi i zmniejsza rumień, przynosząc ulgę nawet bardzo wrażliwej cerze. Swoją łagodzącą i leczniczą moc Arteris zawdzięcza wyciągom roślinnym i olejkom eterycznym polecanym dla skóry naczyniowej.

Olej bio Arteris

Melilotus Officinalis Extract – ekstrakt z nostrzyka żółtego

Nostrzyk żółty można spotkać na terenie całej Polski, a rodzimym obszarem jego występowania jest Europa i Azja. Ziele nostrzyka zawiera m.in. związki kumarynowe, melilotynę, alantoinę, flawonoidy, witaminy C i E, garbniki oraz sole mineralne.

Dzięki flawonoidom nostrzyk wykazuje właściwości przeciwzapalne, działa korzystnie na ściany naczyń krwionośnych, zmniejszając ich przepuszczalność, a jednocześnie zwiększając odporność na wpływ szkodliwych substancji. Związki kumarynowe usprawniają przepływ krwi przez naczynia żylne i włosowate oraz powodują poprawę krążenia chłonki. Nostrzyk działa również zmiękczająco na skórę i przyspiesza gojenie się ran.

Ginkgo Biloba Extrakt – ekstrakt z miłorzębu japońskiego

Pochodzi z liści drzewa Ginkgo biloba rosnącego w Japonii, Korei Południowej i we Francji. W przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym stosowany jest ze względu na niezwykle wysoką zawartość związków bioaktywnych. Należą do nich terpeny (do 6%) o unikatowej budowie chemicznej, flawonoidy (do 24%) jak: kwercetyna, kemferol, izoramnetyna oraz biflawony, steroidy i hydroksykwasy.

Wyciąg z miłorzębu polecany jest w szczególności do dwóch typów cery: dojrzałej oraz naczynkowej.

W walce o jędrną i elastyczną skórę szczególnie istotne są zawarte w Ginkgo biloba flawonoidy i terpeny.

Flawonoidy posiadają silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwwolnorodnikowe, w wyniku ich działania na skórę dochodzi do:

  • hamowania aktywności enzymów biorących udział w wytwarzaniu wolnych rodników
  • chelatowania jonów metali m.in. żelaza i miedzi, które zapoczątkowują łańcuch reakcji wolnorodnikowych
  • redukcji reaktywnych form tlenu
  • zahamowania utleniania witaminy C i przedłużenia jej działania w skórze

Terpeny są natomiast odpowiedzialne za obniżenie aktywności czynnika inicjującego reakcje alergiczne i uwalniającego wolne rodniki.

Flawonoidy są niezbędne w pielęgnacji cery określanej jako „naczynkowa” – chronią naczynia krwionośne, wzmacniają ich ściany i zapobiegają ich kruchości i pękaniu. Co więcej, hamują czynniki prozapalne w komórkach oraz syntezę histaminy, dzięki czemu działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo – pomagają likwidować m.in. obrzęki i cienie pod oczami. Flawonoidy zapobiegają również rozpadowi kwasu hialuronowego i elastyny, co wpływa na wzmocnienie tkanki łącznej, dając pozytywny efekt kosmetyczny.

Miłorząb japońskiMiłorząb japoński

Ocimum Basilicum Oil

olejek eteryczny z bazylii - działa pobudzająco, poprawia krążenie, odżywia, tonizuje i ujędrnia skórę.

Cupressus Sempervirens Leaf Oil

- olejek eteryczny z cyprysu - pozytywnie wpływa na popękane naczynia krwionośne, pobudza krążenie, działa tonizująco.

Juniperus Communis Fruit Oil

olejek eteryczny z owoców jałowca - antyseptyczny, bakteriostatyczny i przeciwzapalny.

Cymbopogon Flexuosus Herb Oil

olejek eteryczny z trawy cytrynowej - rozszerza naczynia krwionośne, wzmacnia ścianki ich naczyń, usprawnia krążenie, wykazuje silne właściwości przeciwgrzybiczne.

Źródła:

Molski M.: Nowoczesna kosmetologia. PWN, Warszawa, 2014; Lamer-Zarawska E., Chwała C., Gwardys A.: Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2012.

Zdjęcia:

http://www.nobilis.cz; http://www.keele.ac.uk/arboretum/trees/species/maidenhairtree/

Pozostaw komentarz