account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro

Regenerujące oleje - część III

SKŁADNIKI AKTYWNE – KTÓRY OLEJ NOBILIS TILIA WYBRAĆ

Olejami bazowymi dla Regenerujących Olejów Nobilis Tilia są: olej jojoba, olej ze słodkich migdałów oraz olej z dzikiej róży.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ tutaj https://ecostory.pl/regenerujące-oleje-część-i i tutaj https://ecostory.pl/regenerujące-oleje-część-ii

Wspólna dla wszystkich preparatów jest zawartość witaminy A i E, które wspomagają działanie olejów roślinnych, dzięki swoim właściwościom: antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym, regenerującym i wzmacniającym skórę.

We wszystkich olejkach znajdziemy również skwalen, który występuje w tranie z wątroby rekina oraz w olejach roślinnych i jest naturalnym składnikiem cementu międzykomórkowego, którego stężenie z wiekiem w skórze maleje. Osłabienie bariery ochronnej skóry sprzyja utracie wody, a co za tym idzie przyspieszonemu starzeniu się. Skwalen jest więc często dodawany do kosmetyków dedykowanych skórze suchej i dojrzałej. Natomiast jego działanie przeciwdrobnoustrojowe zostało wykorzystane w preparatach przeciwtrądzikowych dla skóry młodej.

Oprócz wymienionych składników każdy z olejów regenerujących posiada wyróżniające go substancje czynne, które zostały specjalnie dobrane do typu i potrzeb różnych rodzajów skóry.

REGENERUJĄCY OLEJ RÓŻANY BIO Z JOJOBĄ

Olej różany Nobilis Tilia

Wyjątkowo ekskluzywny preparat dedykowany skórze dojrzałej, suchej i wrażliwej. Swój szczególny walor kosmetyczny zawdzięcza zawartości najbardziej cenionego w kosmetologii olejku eterycznego, jakim jest olejek różany (Oleum Rosae), który pozyskuje się poprzez destylację z parą wodną świeżych płatków kwiatów. Pod względem jakości i aromatu najlepszy surowiec otrzymywany jest z płatków róży damasceńskiej, pochodzącej ze słynnej Doliny Róż w Bułgarii. Aby uzyskać 1 kg naturalnego olejku różanego potrzeba aż ok. 3 ton płatków róż (!), dlatego należy on do najdroższych, naturalnych olejków eterycznych.

Rosa Damascena Flower Oil,

działa silnie odmładzająco na skórę, pobudza mikrocyrkulację i dzięki zawartości witaminy C wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Olejek różany łagodzi wszelkie podrażnienia skórne, egzemy i stany alergiczne. Delikatnie wygładza i napina poprzez aktywację syntezy kolagenu, który u osób ze skórą dojrzałą jest substancją deficytową. Cerze zmęczonej i pozbawionej blasku dodaje witalności i przywraca odpowiedni poziom nawilżenia. Obecność w preparacie olejku różanego ma również działanie aromaterapeutyczne, olejek łagodzi stres, działa uspokajająco i antydepresyjnie, jest również świetnym afrodyzjakiem.

Źródła: Molski M.: Nowoczesna kosmetologia. PWN, Warszawa, 2014; Lamer-Zarawska E., Chwała C., Gwardys A.: Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2012.

Zdjęcia: http://www.aurum-naturals.com/bulgarian-rose-essential-oil.html; http://www.eniobonchev.com/

Pozostaw komentarz