Zamów do 12:00, odbierz jutro
Nowa Kosmetyka

SERIA: Poznaj markę - Nowa Kosmetyka

Takiej marki jeszcze w naszym sklepie nie było. Nowa Kosmetyka to produkty o naturalnym i genialnie krótkim składzie, które oferują skórze coś ważniejszego niż kolejny egzotyczny ekstrakt lub rzadki olej. To składniki aktywne, jak niacynamid, panthenol, mocznik i keratyna, które realnie wpływają na stan skóry, poprawiając jej wygląd i strukturę.

Nowa Kosmetyka to nowość w naszej kolekcji, nie wybraliśmy jej przypadkowo, choć samo spotkanie było zupełnie nieoczekiwane.

Dlaczego manufaktura kosmetyków naturalnych a nie kolejne produkty konopne?

„Kolejne” – to słowo klucz. Kochamy konopie i wszystko, co z nich powstaje, jednak kolejna marka konopna nie zaspokoi wszystkich potrzeb skóry. Są takie dolegliwości i cechy charakterystyczne różnych typów, które wymagają zastosowania bardzo konkretnych substancji. Naszym celem jest wybierać te najlepsze i najskuteczniejsze, jak np. woda siarczkowa do skóry łojotokowej i tłustej, konopie – do skóry z egzemą i łuszczycą, czy właśnie składniki aktywne zawarte w produktach Nowej Kosmetyki.

Regenerujące serum do paznokci

Co wyjątkowego skrywają brązowe buteleczki i słoiczki?

Brązowe szkło zapewnia kosmetykom ochronę przed światłem słonecznym i przedwczesnym psuciem się, jest też informacją, że producent traktuje swoich klientów serio i chce by kosmetyk, który oddaje w ich ręce był jak najdłużej świeży. Tym, co przyciągnęło nas do Nowej Kosmetyki były nie tylko sympatyczne opakowania kosmetyków, ale przede wszystkim ich składy. Pozornie są to produkty naturalne jakich wiele na rynku, gdy jednak przyjrzeć się im bliżej, okazuje się, że jest tu coś więcej. Obok wspaniałego oleju z dzikiej róży, czy starego, dobrego masła shea, znajdziemy w nich wszechstronny niacynamid, kojący panthenol, nawilżający i złuszczający mocznik oraz wzmacniającą keratynę. Każdy z produktów to raptem kilka substancji, żadna nie jest przypadkowa, ani zbędna i nie ma tu miejsca dla dublerów i rozpraszaczy.

Skład jest po to by działać, a nie wyglądać

Wiele jest na rynku kosmetyków o składzie tak długim, że z ledwością mieści się na 1 boku kartonowego opakowania. Czy to dobrze dla naszej skóry? Zdecydowanie nie. Długość składu produktu nie jest miarą jego skuteczności, często wręcz przeciwnie. Zbyt duża ilość substancji może wprowadzać chaos, na którym w pierwszej kolejności ucierpi właśnie skóra. I chodzi tu przede wszystkim o skórę twarzy, ale u wiele osób z tendencją do alergii i nadwrażliwości, będzie to również skóra na ciele i głowie.

Pielęgnacja twarzy, skóry głowy i paznokci

Nowa Kosmetyka to młoda firma, która w swoim port folio ma raptem kilka produktów, jednak zostały one zaprojektowane tak, by spełniać podstawowe potrzeby skóry. My na początek wybraliśmy 3 sera: do twarzy, do skóry głowy i do paznokci.

Serum z niacynamidem

Serum do twarzy, „Równowaga w płynie”, to produkt , który zaspokaja większość potrzeb, jakie nasza skóra „zgłasza” każdego dnia. Nawilża, działa przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum, regeneruje i chroni ją przed stresem antyoksydacyjnym. Z powodzeniem zastępuje krem pielęgnacyjny, a w połączeniu z dobrym filtrem UV, stworzy zgrany duet na pierwsze wiosenne dni. Serum z niacynamidem sprawdzi się przede wszystkim w przypadku cer mieszanych i trądzikowych, ale może również przypaść do gustu skórom suchym, a nawet wrażliwym.

Serum przeciw wypadaniu włosów

Serum „Mniej problemów, więcej włosów”, jak sama nazwa wskazuje, to produkt dla każdego. Bo kto z nas nie marzy o bujnej, (albo jeszcze bujniejszej:) czuprynie i braku problemów?;) Jeśli chodzi o problemy natury kosmetycznej, jak słabe, wypadające włosy i przetłuszczająca się skóra głowy, to serum jest stworzone by z nimi walczyć. W końcu zawiera takie składniki, które poprawiają mikrocyrkulację krwi, pobudzają wzrost włosów, wzmacniają już istniejące, a na dodatek ograniczają przetłuszczanie się skóry głowy. Czegóż chcieć więcej?;)

Zdrowych i mocnych paznokci! O to zadba z kolei Serum „Na ratunek po hybrydzie” - produkt przeznaczony do intensywnej pielęgnacji słabych, zniszczonych paznokci. A jeśli nawet nie malujemy ich na co dzień, to kontakt naszych dłoni i paznokci z wysuszającymi i drażniącymi detergentami jest wystarczającym powodem by bardziej o nie zadbać. Masło shea, lanolina i wosk pszczeli odżywią i zregenerują skórę, a keratyna wzmocni i wesprze zdrowy wzrost płytki.

Po bardziej merytoryczne szczegóły, zapraszamy do kart poszczególnych produktów  :D

Pozostaw komentarz