W terminie 13-28.09 sklep jest nieczynny

Maść konopna przeciwbólowa – baza wiedzy

Maść konopna przeciwbólowa – baza wiedzy

Nareszcie! Konopie nie są już tematem tabu! Bezpowrotnie straciły miano rośliny uważanej za niebezpieczną dla zdrowia, wręcz przeciwnie, grono ich zwolenników stale się poszerza. Użytkownicy stosują nie tylko czysty olej konopny, ale sięgają również po kosmetyki i artykuły spożywcze stworzone na bazie surowców pozyskiwanych z konopi siewnej.

Produktem konopnym, który cieszy się bardzo dużym uznaniem jest maść konopna na bóle stawów, zwyrodnienia, ogólnie na problemy z narządem ruchu. Maść konopna jest kosmetykiem i jak każdy kosmetyk na naszym rynku musi spełnić wyśrubowane kryteria obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Maść konopna jest więc produktem całkowicie legalnym, którego w żadnym wypadku nie musimy się obawiać. Maść lub inny produkt z olejem/ekstraktem konopnym może zawierać max. 0,2% THC. Natomiast, jeśli chodzi o olejek CBD, który często pojawia się w kontekście maści konopnej, to nie stosuje się go w produktach typowo przeciwbólowych. (Gdy preparat zawiera CBD jest to wyraźnie zaznaczone na jego etykiecie.) Maść konopna 10%

Najlepsze maści konopne pochodzą zza naszej południowej granicy, z Czech i są to zarówno produkty o działaniu przeciwbólowym, jak i łagodzącym choroby skóry, jak egzema i łuszczyca. Ważne jest by w tym miejscu na chwilę się zatrzymać, ponieważ na polskim rynku istnieje bardzo wiele tego typu produktów, w związku z czym powstał prawdziwy galimatias nazewniczy.

Maść, która ma w swoim składzie olej konopny i inne oleje i masła roślinne jest produktem typowo na skórę - stosujemy ją, gdy borykamy się z suchością, łuszczeniem i podrażnieniem naskórka. Natomiast, jeśli w składzie pojawiają się np. kamfora, mentol, kapsaicyna i inne substancje o działaniu rozgrzewającym/chłodzącym, pobudzającym i łagodzącym ból, to wtedy taką maść będziemy stosować w kierunku działania przeciwbólowego. Często sprzedawcy w jednej kategorii (w sklepie internetowym) łączą oba produkty i klient ma problem z właściwym wyborem. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku sprawdzenie składu lub listy najważniejszych składników, która powinna widnieć przy opisie kosmetyku.

Co wybrać – maść rozgrzewającą czy chłodzącą? Czym różnią się ich składy?

W zależności od rodzaju schorzenia i dolegliwości wskazane jest by wybierać inny rodzaj maści. Na przykładzie produktów MedicProgress pokrótce omówimy, kiedy stosować konopną maść rozgrzewającą, kiedy 10%, a kiedy maść konopną extra chłodzącą.

Zacznijmy od tzw. zielonej, ze względu na większą zawartość oleju konopnego, maść będzie miała właściwości pielęgnacyjne, regenerujące i odżywcze. Sprawdzi się w rekonwalescencji po drobnych stłuczeniach, urazach i operacjach narządu ruchu, po aktywności sportowej (maść lekko chłodzi skórę) oraz do masażu zesztywniałych mięśni i stawów. Maść konopna 10% jest najbardziej uniwersalna, dlatego można ją polecić wszystkim tym, którzy nigdy wcześniej nie stosowali tego typu produktów.

Maść konopna rozgrzewająca ze wszystkich trzech jest najmocniejsza na przewlekłe bóle kręgosłupa i stawów. Substancje czynne działają silnie rozgrzewająco i relaksująco, poprawiając krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych, czym rozluźniają zesztywniałe i zmęczone stawy. Preparat na długo rozgrzeje przemarznięte stopy i kolana, przynosząc przyjemne uczucie ciepła bez zaczerwienienia i pieczenia skóry.

Maść konopna extra chłodząca działa przede wszystkim relaksująco i tonizująco. Świetnie łagodzi uczucie ciężkich, opuchniętych nóg, poprawia ukrwienie i daje długotrwałe uczucie odświeżenia i „lekkości”. Polecana jest również jako preparat wspomagający przy łagodzeniu bólów reumatycznych, nerwobólów, stłuczeń i drobnych kontuzji. Maść konopna składniki aktywne

Gdzie kupić maść konopną / maść konopna cena

Szukając maści konopnej na bóle mięśni i stawów warto sprawdzić opinie internautów na temat konkretnego produktu na forach internetowych i w mediach społecznościowych. Im dany preparat ma więcej opinii, tym większe jest prawdopodobieństwo, że są to prawdziwe wpisy, prawdziwych użytkowników.

Maść konopną ma dziś w swojej ofercie każdy dobry sklep zielarski, czy to stacjonarny, czy internetowy. Rzadko są to tylko produkty jednej marki, najczęściej sklepy mają w ofercie kilku producentów z podobnym produktem. Będą się one różniły nie tylko składem, ale i ceną. Cena dobrej jakości maści będzie się wahać w granicach 30-40 zł. Oczywiście, znajdą się też dobre tańsze opcje, od których po prostu nie możemy wymagać zbyt wiele, warto jednak próbować różnych preparatów, ponieważ nie zawsze ten najpopularniejszy sprawdzi się u nas najlepiej.

Pozostaw komentarz