Produkty oznaczone tagiem "łojotok"

CO TO JEST ŁOJOTOK

Łojotok to schorzenie polegające na wzmożonej pracy gruczołów łojowych i wydzielaniu nadmiernej ilości sebum. Łój produkowany jest w tzw. okolicach łojotokowych, tj. owłosionej skórze głowy, czole, nosie i w fałdach nosowo-policzkowych, za uszami, na mostku i między łopatkami.

Skłonność do łojotoku jest cechą genetyczną, ale zależy również o wpływu hormonów, które są szczególnie aktywne w okresie dojrzewania, przekwitania, przy zaburzeniach hormonalnych i zaburzeniach przemiany materii. I właśnie dieta ma duży wpływ na zarówno zaostrzenie objawów łojotoku, jak i jego znaczne złagodzenie. Nadmierne spożycie węglowodanów i tłuszczy, odwodnienie organizmu oraz niedobór witamin A, B2, C, E i PP przyczynia się do nasilenia łojotoku.

JAK LECZYĆ ŁOJOTOK

Łojotok wymaga leczenia dermatologicznego, jednak aby miało ono sens, potrzebne jest kompleksowe podejście do choroby. Oprócz stosowania przepisanych leków, ważne jest uzupełnienie diety o świeże warzywa i owoce, tłuszcze bogate w kwasy omega-3 i -6, produkty zawierające błonnik oraz cynk. Równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Łojotok jest ściśle powiązany z wypadanie włosów, dlatego już przy pierwszych jego objawach należy sięgnąć po szampony przeciwłupieżowe i przeciwłojotokowe. Dobry szampon ograniczy nadmierne przetłuszczanie skóry głowy, blokowanie ujść mieszków włosowych przez nadmiar sebum, i w efekcie ich słabemu ukrwieniu i wypadaniu włosów. Jeśli problem łojotoku dotyczy skóry na ciele, warto wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki dedykowane skórze tłustej lub mieszanej.

Produkty powiązane z łojotok

MedicProgress Szampon konopny

• Delikatny szampon do wrażliwej skóry głowy, skóry z egzemą, łuszczycą • Dla dzieci • 200 ml

MedicProgress Żel pod prysznic konopny

• Skóra sucha, łuszcząca się, z egzemą, łuszczycą, trądzikiem • Dla dorosłych i dzieci • 200 ml