Zamów do 12:00, odbierz jutro
Karité znaczy Życie

Karité znaczy Życie

Masło shea

SALOOS: BALSAMY BIO KARITÉ

POWRÓT DO KORZENI

Kult piękna towarzyszy ludzkości o początku jej istnienia, a sen o stworzeniu specyfiku zatrzymującego młodość do dziś pozostaje niespełniony. Niemniej jednak istnieją dary Natury, znane ludzkości od dawna, które w naturalny sposób pielęgnują i chronią skórę.

Znana z zamiłowania do pielęgnacyjnych rytuałów, królowa Kleopatra chroniła swoją skórę przed afrykańskim słońcem i pustynnym wiatrem stosując maść z orzechów świętego drzewa Shea. Zgodnie z tradycją orzechów shea nie wolno zrywać z drzewa, ale jedynie zbierać z ziemi. Mogą to czynić wyłącznie kobiety, które znają również prastarą recepturę wyrobu cennego masła Karité.

CZAR NATURALNEJ PIELĘGNACJI

Aż trudno uwierzyć, że w tych niepozornych, brązowych orzeszkach kryje się taka moc. Najpierw są one suszone na zimno, by następnie w pracochłonnym, wielogodzinnym procesie, zostały utarte na gładkie masło.

Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne masła shea potwierdza skóra kobiet, które je pozyskują - gładka i promienna, odżywiona i miękka. Jego działanie to przede wszystkim skład biochemiczny.

Masło Bio Karité zbudowane jest z kwasów tłuszczowych, głównie oleinowego, stearynowego i palmitynowego, których różne proporcje w zależności od pochodzenia produktu, wpływają na jego różną konsystencję, twardszą bądź miększą. Ponadto masło karitézawiera naturalne woski, alkohole trójterpenowe, witaminy E, F oraz prowitaminę A, a także kwasy, m.in. linolowy, linolenowy, arachidowy i mirystynowy.

Obecność katechin, kwasów galusowego i cynamonowego zapobiegają jełczeniu masła, ale przede wszystkim nadają mu właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne oraz działają jak naturalny filtr przeciwsłoneczny (filtr UV na poziomie 3-4 SPF).

WŁAŚCIWOŚCI MASŁA BIO KARITÉ

Masło Karité doskonale nawilża skórę i przynosi jej ulgę, gdy jest przesuszona i podrażniona. Nałożone na skórę szybko się wchłania, tworząc na jej powierzchni delikatną, „oddychającą” warstewkę. Stosowane regularnie wzmacnia warstwę ochronną skóry, sprawia, że staje się ona bardziej jędrna i mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

Gdy nasza skóra narażona jest na tak niesprzyjające zjawiska, jak długie kąpiele, opalanie, czy korzystanie z sauny, masło shea jest dla niej najlepszym ratunkiem. Działa jak opatrunek, otulając skórę i pozwalając się jej zregenerować.

MASAŻ MASŁEM KARITÉ

Wszyscy ci, którzy korzystają z masażu leczniczego, czy relaksacyjnego z pewnością znają masło shea. Jego zbita konsystencja, pod wpływem ciepła rąk masażysty, taje przechodząc w półpłynną i stapia się z naszą skórą. Duży potencjał zmiękczający masła docenili specjaliści, którzy często wykorzystują je w swojej pracy w salonach masażu i w sanatoriach.

NA RATUNEK SKÓRZE

Skóra odwodniona lub słabo nawilżona szybko traci jędrność i blask, sprawiając wrażenie starszej niż jest w rzeczywistości. Doskonałe właściwości nawilżające masła karité będą nieocenione w pielęgnacji tego typu cery, ponieważ uchronią ją przed przedwczesną stratą elastyczności.

Skóra sucha, skłonna do pękania, rogowacenia i rozstępów również doceni masło shea, które stosowane regularnie przyczyni się do poprawy jej kondycji.

Niekorzystne warunki atmosferyczne są wyzwaniem dla każdego typu cery, masło sprawdzi się i w tym wypadku, otulając skórę ochronną warstewką.

100% naturalne, charakteryzujące się dużą biozgodnością z ludzką skórą, będzie najlepszym kosmetykiem do pielęgnacji dzieci i noworodków.

BALSAMY BIO KARITÉ

Bazą wszystkich balsamów Bio Karité marki SALOOS jest ekologiczne masło shea, wzbogacone o najwyższej jakości biooleje roślinne, woski (pszczeli i candelilla), wyciągi roślinne i 100% olejki eteryczne. Z połączenia tych składników powstają niepowtarzalne receptury, dedykowane różnym potrzebom skóry.

Wyjątkowo delikatne i przyjemne w użyciu balsamy bio Karité dostarczają skórzeniezbędnych substancji odżywczych, nawilżają ją, regenerują i wygładzają. Balsamy są polecane do każdego typu skóry, nawet niezwykle wrażliwej i wymagającej.

Pozostaw komentarz