account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro
Jak dbać o skórę zimą?

Jak dbać o skórę zimą?

OCZYSZCZANIE

1. Do oczyszczania skóry wybierz łagodniejsze produkty, jak mleczka, balsamy czy olejki hydrofilowe. Każde mycie pozbawia ją bowiem jej naturalnej warstwy ochronnej, którą odpowiednie produkty pomagają odbudować.

2. Unikaj kąpieli i długich, gorących pryszniców, woda potęguje tylko zimowe przesuszenie skóry.

PIELĘGNACJA

3. Nawilżaj, odżywiaj, nawilżaj i odżywiaj;) Zima to czas zarezerwowany dla tłustych balsamów, maści i olejków, używaj ich regularnie, najlepiej po każdej kąpieli. W chłodniejszych miesiącach skóra szczególnie potrzebuje wsparcia od zewnątrz.

4. W pielęgnacji unikaj produktów z alkoholem, skrubów i wszystkiego co może ją nadmiernie przesuszyć i podrażnić.

Masło shea

SUPLEMENTACJA

5. Jedz więcej produktów bogatych w kwasy omega, jak ryby i siemię lniane, poprawiają one kondycję skóry od wewnątrz.

6. W naszej szerokości geograficznej dodatkowa suplementacja witaminy D jest w zasadzie potrzebna przez cały rok. Dlatego zainwestuj w dobry preparat zawierający witaminę D3 najlepiej w towarzystwie witaminy K2.

CODZIENNE NAWYKI

7. Tak, jak dostosowujesz strój do pogody, tak traktuj też skórę. Jeśli czujesz, że potrzebuje ona dodatkowej warstwy kremu, nie odmawiaj jej tego, a jeśli danego dnia jest cieplej i nie wiesz, że nie będziesz dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, nie obciążaj jej niepotrzebnie. Liczy się elastyczność;)

8. Jeśli Twoja skóra zimą jest wyjątkowo sucha, zainwestuj w nawilżacz powietrza, tym sposobem poprawisz poziom jej nawilżenia, a dodatkowo zapewnisz sobie zdrowszy sen, a po przebudzeniu lepsze samopoczucie.

Bio Argan Revital Bio olej konopny Wazelina

"Kliknij" w wybrany produkt by przejść do jego opisu / by go zakupić.
Pozostaw komentarz