W terminie 16-28.05 sklep jest nieczynny
HYDROLATY

HYDROLATY

Każdy, kto interesuje się choć trochę kosmetyką, bądź po prostu zależy mu na dobrej kondycji swojej skóry, wie że filarami prawidłowej pielęgnacji jest jej solidne oczyszczenie i dogłębne nawilżenie.

Jednym z niezastąpionych elementów codziennej rutyny są hydrolaty, które poprawiają ogólne nawilżenie skóry, ale również pomagają pozbyć się resztek makijażu, tonizują i przygotowują ją na dalsze kroki pielęgnacyjne.

Hydrolaty stanowią świetną alternatywę dla wody w maseczkach z glinek czy alg, łagodzą skórę po zabiegach golenia i depilacji. Sprawdzą się też jako odświeżająca mgiełka do włosów, a w upalny, letni dzień z powodzeniem zastąpią nam wodę termalną.

Saloos Tea-Tree

Czym NIE są HYDROLATY?

Poszukując dobrego hydrolatu warto wiedzieć co powinno znaleźć się w jego składzie, a przede wszystkim czego miałoby tam nie być. Emulgatory, barwniki, substancje zapachowe, nadliczbowe konserwanty – to wszystko możemy znaleźć w składzie drogeryjnego toniku, nie zaś hydrolatu.

Czym zatem SĄ HYDROLATY?

Powstają w procesie pozyskiwania olejków eterycznych, gdzie destylacji parą wodą poddawane są liście, bądź kwiaty danej rośliny. W trakcie tego procesu wiążą cenne substancje aktywne, jak woski roślinne (regenerują skórę), czy roślinne biostymulatory (poprawiają naturalne funkcje skóry i nawilżają ją). Są prawdziwymi roślinnymi tonikami z jednym składnikiem czynnym i jedną substancją konserwującą, która jest niezbędna do utrzymania ich świeżości.

Rumianek

Właściwości HYDROLATÓW SALOOS

Naturalne pochodzenie roślin, z których powstają hydrolaty Saloos potwierdza certyfikat CPK - jest on gwarancją, że produkty nim oznaczone zawierają wyłącznie dobroczynne i bezpieczne dla skóry substancje. Oprócz czystego, 2% alkoholu, który jest naturalnym konserwantem w kosmetykach, hydrolaty nie zawierają szkodliwych substancji typu: syntetyczne konserwanty, substancje zapachowe i barwiące, emulgatory.

Zastosowanie HYDROLATÓW

- W codziennej pielęgnacji zamiast toniku/wody termalnej.

- Jako dodatek do oleju, który lepiej się wchłonie i nie pozostawi na skórze tłustej warstwy.

- Bogaty w dobroczynne dla skóry składniki, zamiennik wody do maseczek.

- W zależności od właściwości rośliny, z której został wyprodukowany hydrolat – na ukąszenia owadów, otarcia, skaleczenia, poparzenia słoneczne itp.

- Do dezynfekcji rąk, jako odświeżenie na co dzień i w trakcie wakacyjnej podróży.

- Mgiełka i odżywka do włosów.

- Najprostszy środek do aromaterapeutyczny, który zawsze możemy mieć pod ręką.

Róża