Zamów do 12:00, odbierz jutro
HYDROLATY

HYDROLATY

Każdy, kto interesuje się choć trochę kosmetyką, bądź po prostu zależy mu na dobrej kondycji swojej skóry, wie że filarami prawidłowej pielęgnacji jest jej solidne oczyszczenie i dogłębne nawilżenie.

Jednym z niezastąpionych elementów codziennej rutyny są hydrolaty, które poprawiają ogólne nawilżenie skóry, ale również pomagają pozbyć się resztek makijażu, tonizują i przygotowują ją na dalsze kroki pielęgnacyjne.

Hydrolaty stanowią świetną alternatywę dla wody w maseczkach z glinek czy alg, łagodzą skórę po zabiegach golenia i depilacji. Sprawdzą się też jako odświeżająca mgiełka do włosów, a w upalny, letni dzień z powodzeniem zastąpią nam wodę termalną.

Saloos Tea-Tree

Czym NIE są HYDROLATY?

Poszukując dobrego hydrolatu warto wiedzieć co powinno znaleźć się w jego składzie, a przede wszystkim czego miałoby tam nie być. Emulgatory, barwniki, substancje zapachowe, nadliczbowe konserwanty – to wszystko możemy znaleźć w składzie drogeryjnego toniku, nie zaś hydrolatu.

Czym zatem SĄ HYDROLATY?

Powstają w procesie pozyskiwania olejków eterycznych, gdzie destylacji parą wodą poddawane są liście, bądź kwiaty danej rośliny. W trakcie tego procesu wiążą cenne substancje aktywne, jak woski roślinne (regenerują skórę), czy roślinne biostymulatory (poprawiają naturalne funkcje skóry i nawilżają ją). Są prawdziwymi roślinnymi tonikami z jednym składnikiem czynnym i jedną substancją konserwującą, która jest niezbędna do utrzymania ich świeżości.

Rumianek

Właściwości HYDROLATÓW SALOOS

Naturalne pochodzenie roślin, z których powstają hydrolaty Saloos potwierdza certyfikat CPK - jest on gwarancją, że produkty nim oznaczone zawierają wyłącznie dobroczynne i bezpieczne dla skóry substancje. Oprócz czystego, 2% alkoholu, który jest naturalnym konserwantem w kosmetykach, hydrolaty nie zawierają szkodliwych substancji typu: syntetyczne konserwanty, substancje zapachowe i barwiące, emulgatory.

Zastosowanie HYDROLATÓW

- W codziennej pielęgnacji zamiast toniku/wody termalnej.

- Jako dodatek do oleju, który lepiej się wchłonie i nie pozostawi na skórze tłustej warstwy.

- Bogaty w dobroczynne dla skóry składniki, zamiennik wody do maseczek.

- W zależności od właściwości rośliny, z której został wyprodukowany hydrolat – na ukąszenia owadów, otarcia, skaleczenia, poparzenia słoneczne itp.

- Do dezynfekcji rąk, jako odświeżenie na co dzień i w trakcie wakacyjnej podróży.

- Mgiełka i odżywka do włosów.

- Najprostszy środek do aromaterapeutyczny, który zawsze możemy mieć pod ręką.

Róża