Zamów do 12:00, odbierz jutro

Produkty i certyfikaty

Spośród wszystkich czeskich firm kosmetycznych, Nobilis Tilia posiada najszerszą gamę produktów ekologicznych, dedykowanych salonom masażu i kosmetyki, wyspecjalizowanym sklepom z naturalnymi produktami oraz prywatnym odbiorcom.
W związku z rosnącym zainteresowaniem czeskich konsumentów kosmetykami naturalnymi oraz dużą liczbą firm oferujących kosmetyki „eko”, Urząd Kontroli Rolnictwa Ekologicznego (Kontrola ekologického zemědělství), będący organem kontrolnym Ministerstwa Rolnictwa Republiki Czeskiej, wprowadził system certyfikacji kosmetyków powstających z naturalnych i ekologicznych surowców. Standardy ustalone dla czeskich kosmetyków były wzorowane na regułach certyfikacji ustanowionych przez stowarzyszenie Ecocert.

Certyfikat CPK

Certyfikowane kosmetyki naturalne – certyfikat jasno definiuje składniki, wyłącznie pochodzenia naturalnego, które mogą lub nie mają prawa pojawić się w składzie.

Certyfikat CPK BIO

Certyfikowane biokosmetyki – certyfikat rozszerza wymogi CPK, oznacza produkty pochodzące z upraw ekologicznych i określa procentową ilość składników naturalnych, które muszą znaleźć się w kosmetyku.

Produkty oznaczone certyfikatem CPK, bądź CPK BIO to gwarancja spełnienia następujących standardów:

  • Produkt zawiera najwyższej jakości składniki pochodzenia naturalnego, w tym surowce pochodzące z upraw ekologicznych lub ze zbiorów wolno rosnących ziół i płodów.
  • Produkt nie zawiera parafiny, wazeliny, silikonów, czy innych pochodnych ropy naftowej.
  • Produkt nie zawiera substancji syntetycznych, konserwujących, barwiących, czy zapachowych.
  • Produkt nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie.
  • Ani produkt, ani jego składniki nie są testowane na zwierzętach. Ponadto nie zawiera żadnych substancji pochodzących z martwych zwierząt, jak kolagen zwierzęcy, gliceryna, spermacet, tłuszcz z norek i in.
  • Produkt nie zawiera chemicznych filtrów UV, nanomateriałów, oksyetylenowanych składników.
  • Produkt spełnia wymogi odnoszące się do ekologicznej utylizacji odpadów, zrównoważonego procesu produkcji kosmetyków i ich opakowań.