Zamów do 12:00, odbierz jutro
Dobry olej, czyli jaki?

Dobry olej, czyli jaki?

Jak uzyskać olej roślinny jakości BIO?

Tłoczenie na zimno jest najstarszym, a zarazem najbardziej ekologicznym procesem pozyskiwania oleju z rośliny. Ten sposób pozwala zatrzymać w oleju maksimum cennych substancji w ich pierwotnej formie. To z kolei przekłada się na jego lepsze wykorzystanie przez nasz organizm, czy to od środka, czy od zewnątrz.

Niestety, naturalne oleje tłoczone na zimno są rzadko wykorzystywane na rynku kosmetyków masowych. Przeważnie zastępuje się je tańszymi olejami rafinowanymi, które poddawane są obróbce cieplnej i w trakcie tego procesu tracą większość cennych substancji aktywnych i witamin. Zamiast olejów roślinnych, stosuje się też oleje mineralne pozyskiwane z ropy naftowej. O ich właściwościach kosmetycznych nie można za wiele powiedzieć poza tym, że tworzą one na skórze nieprzepuszczalną dla czynników zewnętrznych warstwę, mogą zatykać pory i przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych.

W opozycji do tych wątpliwych „dobrodziejów” stoją tłoczone na zimno oleje roślinne. Dobrym przykładem jest tłoczona na zimno oliwa z oliwek, której smak jest nie do podrobienia przez olej rafinowany, czy z wytłoczyn oliwek.

W kosmetyce jest podobnie jak w kuchni, kiepskie składniki mogą popsuć najlepsze danie. SALOOS to jedna z tych firm, którym zależy na jakości każdego, pojedynczego składnika. Oleje, ekstrakty i olejki eteryczne, z których powstają produkty pochodzą z rolnictwa ekologicznego. Uprawy ekologiczne przebiegają w zgodzie i z poszanowaniem ziemi, roślin i zwierząt, nie stosuje się tu nawozów sztucznych, chemicznych dodatków i oprysków, hormonów, czy modyfikacji genetycznej. Dlatego płody otrzymywane tym sposobem są zdrowe, dorodne i najwyższej jakości.

Właściwości olejów roślinnych i bioolejów SALOOS

Współczesna medycyna mimo, iż dysponuje całym arsenałem specyfików na wszelkiego typu problemy, coraz częściej wraca do tradycyjnych metod leczenia – do przyrody. Niejednokrotnie sprawdzają się one równie dobrze, a są mniej inwazyjne niż leki, dobry przykład stanowi pielęgnacja skóry, w której od wieków na różnego typu problemy stosowano oleje i ekstrakty roślinne.

Starannie wybierane rośliny i tłoczone z nich ziarna i orzechy są gwarancją uzyskania najwyższej jakości oleju.

Dzięki zawartości substancji bioaktywnych, witamin i minerałów, które wprost mogą przekazać naszej skórze, oleje roślinne są prawdziwym „ekstraktem zdrowia”.

Budowa ich kwasów tłuszczowych jest zbliżona do budowy tłuszczy ciała ludzkiego, dlatego tak dobrze współgrają z naszą skórą i zapewniają jej kompleksową pielęgnację.

Wykazują dobroczynne działanie na skórę problematyczną - wspierają jej odporność, ukrwienie i regenerują ją.

Bardzo dobrze tolerowane, rzadko wywołują reakcje alergiczne.

Nie zawierają wypełniaczy, jak parafiny, dodatków zapachowych, konserwantów, czy barwników.

Zastosowanie olejów roślinnych i bioolejów SALOOS     

Codzienna pielęgnacja skóry – wcieranie i masaże prawidłowo dobranym olejem zapewniają skórze odżywienie i regenerację, uzupełniają poziom lipidów jej naturalnego płaszcza oraz sprawiają, że staje się ona wyraźnie miększa, gładsza i bardziej elastyczna.

Intensywna pielęgnacja – dla skóry przesuszonej i problematycznej.

Regeneracja skóry z zagojonymi bliznami, po oparzeniach, czy kąpielach słonecznych.

Pielęgnacja włosów i paznokci – prosty sposób jak naturalnie zachować ich zdrowy i świeży wygląd.

Skóra dzieci – delikatna i bardzo wrażliwa, wymaga specjalnej troski – w jej przypadku najlepiej sprawdzają się proste i naturalne produkty takie, jak oleje i masła roślinne.

Oleje roślinne tworzą na skórze naturalny płaszczyk, który ją zabezpiecza, nie obciąża i jednocześnie pielęgnuje.

Najlepiej działają nakładane na delikatnie wilgotną skórę.

http://saloos.cz/cz/shop/rostlinne-a-bio-oleje

Pozostaw komentarz