account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro

Co nam w mężczyznach pachnie najbardziej? Mężczyźni!

Zdarzają się jeszcze mężczyźni, którzy używają mydła nawet do mycia włosów, a delikatny olej do twarzy uważają za świetny smar do łańcucha w rowerze. Czasy się jednak zmieniają. Również oni miewają swoje kryzysy i gorsze dni, również oni, tak jak i my im, chcą się nam podobać.

Udowodniono, że indywidualny zapach każdego z nas, przyciąga osoby, dla których podświadomie jest on atrakcyjny.

Dla wielbicielek aromaterapii i kosmetyki aromaterapeutycznej to wspaniały obszar do działania, wystarczy poznać podstawowe właściwości naturalnych zapachów i aromatów.

Dlaczego mężczyźni starzeją się wolniej?Dried flowers

Jeśli mężczyźnie Twojego życia zdarza się „podkradać” Twój ulubiony krem do twarzy, to wyświadcza on swojej skórze niedźwiedzią przysługę.

Skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet i ma inne potrzeby pielęgnacyjne.

O pomstę do nieba woła sam fakt, że ich skóra starzeje się wolniej niż nasza. Spowodowane jest to większą zawartością kolagenu, lepszą sprężystością i mniejszą skłonnością do tworzenia się zmarszczek (!) Co więcej, zmarszczki im służą… Weźmy na przykład takiego Sean’a Connery – dziś zdecydowanie bardziej przystojnego i charyzmatycznego niż za młodu.

Powstrzymajcie jednak swoją zazdrość, bo skóra mężczyzn nie jest bez wad. Jedną z nich jest skłonność do przetłuszczania się i związana z tym większa podatność na tworzenie się niedoskonałości. Co więcej, codzienne golenie bardzo osłabia płaszcz hydrolipidowy ich skóry, czego konsekwencją są częstsze podrażnienia, stany zapalne i widoczne przesuszenie. Jeśli dodamy do tego stres, zmęczenie i zanieczyszczone powietrze, staje się jasne, że męska skóra potrzebuje zupełnie innej pielęgnacji niż skóra kobiet.

Perfumes

Ekologia skóry

Z roku na rok rośnie świadomość ekologiczna mężczyzn. Budują domy pasywne, zakładają roślinne oczyszczalnie przydomowych ścieków, instalują panele słoneczne, ale wciąż nie bardzo orientują się w proekologicznej pielęgnacji swojej skóry. Święta to idealny moment na zmianę - spraw mu prezent w postaci na przykład kosmetyków naturalnych. Zobaczysz, jaka będzie jego radość, gdy dowie się, że ulegają one degradacji w ciągu 14 dni, nie pozostawiając przyszłym generacjom żadnych niepotrzebnych pamiątek.

A jeśli w tym roku planujesz kupić mu perfumy, to koniecznie przeczytaj jeszcze kolejny akapit.

Psychologia naturalnych zapachów

Setki reklam dezodorantów dla mężczyzn ukazuje bardzo podobną scenę: kobieta z rozkoszą przymyka oczy pod wpływem zapachu „prawdziwego mężczyzny”. Zarówno aromaterapia, jak i badania nad wpływem bodźców zapachowych potwierdzają, że zapach jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o stopniu atrakcyjności mężczyzny.

Czym więc jest ten sygnał, na który podświadomie, my kobiety, reagujemy? Zapach niesie ze sobą przekaz podprogowy o sile, odwadze, instynkcie opiekuńczym i zdolnościach reprodukcyjnych, krótko mówiąc, o wszystkim tym, co mężczyznę czyni mężczyzną. Ten sam zapach, który przyciąga kobietę służy również mężczyźnie. Jeśli nosi dobrze dobrany zapach, umacnia się w sobie poczucie męskości i w efekcie obie strony czerpią z tego przyjemność.

Aby wybrać zapach, który spodoba się Twojemu facetowi i będzie go inspirował, wystarczy poznać podstawy psychologii zapachów olejków eterycznych dla mężczyzn.

Zapach igliwia sosnowego/jodłowego dodaje pewności siebie i rozwagi.

Cedr symbolizuje typową, męską energię oraz praktyczne i zdroworozsądkowe podejście do życia.

Wawrzyn pozwala do pewnych spraw zachować dystans, drzewo sandałowe i kadzidłowiec działają uspokajająco, pomagają wsłuchać się w wewnętrzne „Ja”, wyciszając obawy i niepewność.

Paczula zwiększa stanowczość, racjonalizm i konstruktywność, rozbudza zmysłowość.

Słabą pewność siebie podbudowuje petitgrain, cynamon i goździki dodają chęci do pracy, a na niektórych mężczyzn nawet działają afrodyzjakalnie.

Tymianek jest symbolem odwagi, pomoże mężczyznom – ojcom.

Hyzop umocni granice wewnętrznego „ja”, w odróżnieniu od eukaliptusa, który sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na innych.

Rumianek będzie dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy zbytnio kontrolują swoje ego, a jednocześnie mają tendencję do rządzenia i rozkazywania.

Szukając idealnego zapachu dla swojego mężczyzny nie zapomnij o cytrusach – bergamotka dla wszystkich pracoholików i zestresowanych menadżerów, mandarynka, pomarańcza lub grejpfrut by zrelaksować i poprawić nastrój.

Parę kropel wybranego olejku eterycznego wlej do dyfuzora lub bezpośrednio przed snem na jego poduszkę. Przygotuj mu aromaterapeutyczną kąpiel lub masaż i cieszcie się razem wspaniałym zapachem natury.

A jeśli wolisz zdać się na wybór specjalistów, to koniecznie sprawdź co dla Niego przygotowała Nobilis Tilia.

A man with flowers

Źródło: http://nobilis.cz/cz/info/4902-aroma-blog/3652-co-nam-voni-na-muzich-muzi.html

Pozostaw komentarz