account-login-label
PRZERWA URLOPOWA 26.04-13.05 2024 :)

Produkty oznaczone tagiem "cera naczynkowa"

Charakterystyka skóry z rozszerzonymi naczynkami

1. CERA NACZYNKOWA - OBJAWY

Cera naczynkowa to jeden z częstszych problemów kosmetycznych i dermatologicznych. Jej cechą charakterystyczną jest zaczerwienienie, któremu ulega ona pod wpływem czynników miejscowych i ogólnych. Posiadaczkami cery naczynkowej są przeważnie kobiety z jasną, porcelanową i cienką skórą, przez którą prześwitują drobne naczynia krwionośne.

Trwałe zmiany na twarzy w postaci rumienia spowodowane są kruchością naczyń krwionośnych, które naprzemiennie obkurczają się i rozszerzają w wyniku silnych emocji, nagłych zmian temperatury, czy spożycia ostrego/gorącego posiłku. Zdarza się, że towarzyszy temu uczucie ciepła i pieczenia twarzy.

Z czasem rumień może przerodzić się w coraz trwalsze i bardziej wyraźne zmiany w okolicy policzków, nosa i brody. Przeważnie pojawia się on u osób po 20. roku życia, a konkretne zmiany naczyniowe w wieku 30-40 lat. Rozszerzone naczynia krwionośne częściej występują u kobiet, ponieważ uwarunkowane jest to przez hormony estrogenowe, które mają działanie rozluźniające na mięśnie naczyń krwionośnych.

2. PRZYCZYNY ROZWOJU CERY NACZYNKOWEJ

2.1 Dziedziczność: Skłonność do cery naczynkowej może być dziedziczna. Jeśli w Twojej rodzinie występuje to schorzenie, istnieje większe ryzyko, że i Ty je odziedziczysz.

2.2 Czynniki środowiskowe: Cera naczynkowa może być spowodowana narażeniem na różne czynniki środowiskowe, takie jak silne wiatry, ekstremalne temperatury (zarówno zimno, jak i upał), promieniowanie słoneczne i nadmierna ekspozycja na słońce, gorące prysznice, a także wpływ niektórych substancji chemicznych.

2.3 Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków: Niektóre kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry zawierają składniki drażniące, które mogą prowadzić do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zaostrzenia objawów cery naczynkowej. Należy unikać produktów zawierających alkohol, silne środki konserwujące, kwasy owocowe, czy olejki eteryczne.

2.4 Problemy z krążeniem krwi: Nieprawidłowości w krążeniu krwi mogą mieć wpływ na kondycję naczyń krwionośnych skóry. Niewydolność żylna, żylaki, nadciśnienie tętnicze czy choroba Raynauda mogą przyczynić się do powstawania cery naczynkowej.

2.5 Hormony: Zmiany hormonalne, takie jak menopauza, ciąża czy hormony antykoncepcyjne, mogą mieć wpływ na naczynia krwionośne i spowodować pojawienie się cery naczynkowej.

2.6 Alkohol i papierosy: Zarówno wysokoprocentowy alkohol, jak i nikotyna przyczyniają się w znacznym stopniu do pogorszenia się stanu skóry, zarówno zdrowej, jak i z dermatozami, dodatkowo przyspieszają proces jej starzenia.

3. JAK DBAĆ O SKÓRĘ Z ROZSZERZONYMI NACZYNKAMI

Pielęgnacja cery naczyniowej nie należy do łatwych, warto skupić się na słuchaniu potrzeb skóry. Jeśli reaguje ona pieczeniem i zaczerwienieniem na dany kosmetyk, nie jest to znak, że się z nim polubi. W szczególności będą to produkty z kwasami AHA i BHA oraz retinolem, które przeważnie są dla niej zbyt drażniące. W pielęgnacji cery naczyniowej w pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na odbudowie jej bariery ochronnej. Wydolna bariera naskórkowa to szczęśliwa, bardziej odporna na czynniki drażniące skóra. Istotnym elementem codziennej rutyny powinno być stosowanie kosmetyków z antyoksydantami, które są niezbędne w przypadku tego typu cery.

3.1 Unikaj ekstremalnych temperatur i czynników drażniących, takich jak gorące prysznice, silny wiatr, gorące napoje i pikantne jedzenie, które mogą powodować zaczerwienienie i nasilenie objawów.

3.2 Stosuj delikatne kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry, które są przeznaczone specjalnie dla skóry wrażliwej i naczynkowej. Unikaj produktów zawierających alkohol, silne środki konserwujące i drażniące składniki.

3.3 Utrzymuj balans między nawilżeniem i natłuszczeniem skóry. Staraj się nie stosować codziennie tłustych kremów okluzyjnych, postaw na lżejsze formuły, które zadbają o odbudowę jej bariery hydrolipidowej.

3.4 Unikaj opalania w solarium i chroń swoją skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Używaj kremów z filtrem UV o wysokim współczynniku ochrony, ale tylko wtedy gdy jest to konieczne (w lecie, gdy index UV wynosi 3 i powyżej). W naszej szerokości geograficznej filtry nie są niezbędne w codziennej pielęgnacji.

3.5 Jeśli objawy są dla Ciebie szczególnie uciążliwe, skonsultuj się z dermatologiem. Istnieją różne metody leczenia i łagodzenia obajwów cery naczynkowej, mogą one pomóc w zmniejszeniu widoczności naczynek krwionośnych i poprawić jej ogólny stan.

Produkty powiązane z cera naczynkowa

Back to Comfort Antyoksydacyjny krem nawilżający z witaminą C

• Krem SOD-C z witaminą C, dysmutazą ponadtlenkową i glutationem do skóry wrażliwej, dojrzałej, z przebarwieniami • 50 ml
158,00 zł 149,00 zł

Back to Comfort Krem normalizująco-nawilżający Pyretrin-D

• Do cery wrażliwej, zaczerwienionej, z infekcją nużeńcem i z trądzikiem różowatym lub pospolitym • 50 ml

Back to Comfort Regenerujący krem SOS Resveravit-C

• Krem do skóry suchej i podrażnionej, z uszkodzoną barierą hydrolipidową • 25 ml

Back to Comfort Serum normalizujące Pyretrin-D

• Serum normalizujące do cery wrażliwej i trądziku różowatego • 30 ml

Back to Comfort SOD-C Antyoksydacyjny krem-żel do mycia

• Delikatny preparat z acerolą do oczyszczania skóry twarzy i ciała • 200 ml

Back to Comfort Żel do mycia twarzy i ciała FRESH-Y

• Łagodny żel do codziennego oczyszczania skóry twarzy i ciała • 200 ml

Geek&Gorgeous aPAD Serum z azeloglicyną

• Lekkie serum do skóry zaczerwienionej, trądzikowej i z przebarwieniami • 30 ml