account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro

Produkty oznaczone tagiem "borowina"

1. CO TO JEST BOROWINA

Borowina to biologicznie czynna odmiana torfu, powstająca w wyniku rozkładu roślin w wilgotnym środowisku i przy niewielkim dostępie powietrza. Zawiera bogactwo substancji organicznych (kasy humusowe i huminowe, garbniki, bituminy, żywice, woski, mikro- i makroelementy) i nieorganicznych (sole mineralne i krzemionka), które nadają jej wyjątkowych właściwości pielęgnacynych i leczniczych.

2. KIEDY STOSOWAĆ BOROWINĘ

2.1 Kąpiele i okłady borowinowe stosuje się w leczeniu chorób reumatycznych, stanów zapalnych kości i stawów, rwie kulszowej, miażdżycy i chorobach ginekologicznych.

2.2 Stosowana w pielęgnacji nawilża, regeneruje i ujędrnia skórę dojrzałą, a dzięki właściwościom przeciwzapalnym, antybakteryjnym i ściągającym, poprawia stan skóry tłustej i trądzikowej.

2.3 Borowina również oczyszcza organizm z toksyn, pobudza przemianę materii oraz przyspiesza procesy regeneracyjne w skórze.

2.4 Kosmetyki z borowiną mogą usprawniać krążenie krwi, zmniejszając obrzęki, opuchlizny i tym samym  działać przeciwbólowo.

Produkty powiązane z borowina

Balneokosmetyki Biosiarczkowy żel głęboko oczyszczający

• Preparat 2 w 1 – dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i makijażu oraz delikatnie złuszcza obumarły naskórek • 200 ml

Cannaderm Atopos Krem na AZS i łuszczycę

• Specjalistyczny preparat do pielęgnacji skóry z problemem nadmiernej suchości, łuszczącej się i podrażnionej • 75 g

Cannaderm Atopos Mleko do ciała

• Gęsty lotion z konopią, torfem i pantenolem do pielęgnacji skóry suchej, atopowej i z łuszczycą • 150 ml