RSS

Blog

Położone wśród zielonych wzgórz Zagłębia Sokołowskiego, Karlovy Vary przez wielu kojarzone są z małymi porcelanowymi dzbanuszkami, słodkimi oplatkami, czy ziołowym likierem Becherovka przywożonymi jako pamiątki z pobytu w lázních. Stolica międzynarodowego festiwalu filmowego oraz tzw. zachodnioczeskiego trójkąta uzdrowiskowego swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim obecności na tych terenach gorących źródeł, z których woda i sole posiadają unikatowy skład i właściwości.
W poprzednim artykule pokrótce wyjaśniliśmy sobie zawiłe kwestie związane z kosmetykami naturalnymi i organicznymi, dziś chciałabym uzupełnić te informacje o bliższą charakterystykę certyfikatów, które posiada marka Nobilis Tilia. Standardy ustalone dla czeskich kosmetyków były wzorowane na regułach certyfikacji ustanowionych przez stowarzyszenie Ecocert.
Jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w polskiej wersji przeglądarki Google są kosmetyki naturalne. Biorąc pod uwagę zmiany jakie nastąpiły w stylu życia Polaków i podejściu do pielęgnacji, nie jest to żadnym zaskoczeniem. Nasza wiedza i świadomość „ekologiczna” niewątpliwie wzrosły, mimo to dokonując konkretnego wyboru nie zawsze mamy pewność co do wartości danego produktu. Twórcy kosmetyków robią wszystko by udowodnić nam ich wysoką jakość, innowacyjność, skuteczność i .. naturalność. Nie znając tajników kosmetologii trudno jest nam ocenić innowacyjność produktu, jego skuteczność można potwierdzić po dłuższym czasie stosowania, a naturalność?
Zakup odpowiedniego dla naszej skóry preparatu z filtrem to dopiero połowa sukcesu, o wiele trudniejsza w realizacji jest prawidłowa aplikacja kosmetyku oraz przestrzeganie ogólnych zasad ochrony przeciwsłonecznej.
Dziś druga, ale nie ostatnia, część artykułu o ochronie przeciwsłonecznej (i przeciwzmarszczkowej), pokrótce dowiecie się z niej: 1. Z jakimi ozaczeniami możecie się spotkać na opakowaniach filtrów przeciwsłonecznych 2. Jakie są dostępne rodzaje filtrów 3. Jak dobierać filtr do rodzaju cery 4. Jakie rozróżniamy fototypy skóry
Dziś artykuł dla wszystkich tych, którzy prewencję przeciwzmarszczkową uważają za mit wymyślony przez firmy kosmetyczne w celu przyciągnięcia jak największej rzeszy klientów gotowych wydać ostatnie pieniądze, aby tylko zapobiec już i tak istniejącym zmarszczkom.
Z czym kojarzycie cywilizację Inków? Machu Picchu, uprawa koki… A Azteków? Piramidy, kalendarz? Te starożytne cywilizacje zostawiły nam coś równie cennego co zabytki - roślinę o wyjątkowych właściwościach. Poznajcie amarantus.

Na Dzień dobry

15 czerwca 2014
... equate your skincare spending to what you would spend on a handbag or shoes. I'm not saying you should - I'm saying you should be willing to. If you would spend more on a bag than your face - you're reading the wrong blog. Caroline Hirons Te słowa słynnej brytyjskiej blogerki i urodowego guru, Caroline Hirons, mogą dziwić, a nawet szokować, trafnością, ale i surowością, z jaką dzieli ona ludzi. Dla mnie sprawa jest jasna. Skórę mamy tylko jedną, raz daną i „towarzyszy” nam ona przez całe życie.