RSS

Blog

Wydaje się, że początek marca to kiepski moment na rozpoczynanie kuracji kwasami. O złuszczaniu skóry myślimy jesienią i zimą, kiedy nasłonecznienie jest mniejsze, a co za tym idzie ryzyko podrażnienia skóry i powstania przebarwień również jest niewielkie. We wpisie tym opowiemy, dlaczego właśnie zaczyna się świetny okres na przygodę z kwasami :)
Liczba polskich producentów kosmetyków sięga prawie tysiąca firm (dane z 2019 r.), jeśli dodać do tego kolejne tysiąc, jak nie więcej, marek zagranicznych… stworzy się prawdziwy ocean produktów. Ocean, którego bez odpowiednich narzędzi i nawigacji nie da się przepłynąć, ani zgłębić. Jeśli mamy określone zasady, którymi kierujemy wybierając daną markę lub produkt, szybciej przyjdzie nam odnalezienie się w głębinach odżywek do włosów i na bezludnych wyspach parafinowych kremów. Te zasady to może być cena, kraj pochodzenia kosmetyku, albo jego skład. Każdy z nas ma „jakieś” preferencje i kieruje się nimi, nawet jeśli robi to nieświadomie.

Krem na zimę z dobrym składem

środa, 20 stycznia 2021
Zima w tym roku nas zaskoczyła swoją… obecnością i okazało się, że produkty pielęgnacyjne, których może od dawna nie używaliśmy są nam potrzebne „na już”. Wychodząc na mróz właściwie jedyną, odkrytą częścią naszego ciała jest twarz i to na niej powinniśmy skupić naszą uwagę. Tak, jak nie udamy się na spacer w samej koszulce, tak przy minusowej temperaturze, serum, czy krem nawilżający nie będzie wystarczającą ochroną dla naszej skóry.
Nareszcie! Konopie nie są już tematem tabu! Bezpowrotnie straciły miano rośliny uważanej za niebezpieczną dla zdrowia, wręcz przeciwnie, grono ich zwolenników stale się poszerza. Użytkownicy stosują nie tylko czysty olej konopny, ale sięgają również po kosmetyki i artykuły spożywcze stworzone na bazie surowców pozyskiwanych z konopi siewnej.

Kiedy włosy zaczynają wypadać

piątek, 2 października 2020
Kiedy włosy zaczynają wypadać Włosy pokrywają prawie całą powierzchnię naszego ciała, poza dłońmi, podeszwami i czerwienią wargową są wszędzie! Najgęściej występują na głowie (średnio 100 tys.), ale w zależności od koloru może ich być ok. 130 tys. u blondynów, 110 tys. u ciemnowłosych i ok. 90 tys. u rudych. Ich rola u współczesnego człowieka ogranicza się do funkcji izolacyjnej oraz w niewielkim stopniu ochronnej i receptorowej, choć tak naprawdę wszyscy zgodzimy się, że włosy są przede wszystkim ozdobą i istotnym elementem wizerunku.
Czy zauważyłaś w ostatnim czasie pogorszenie się stanu Twojej skóry w obrębie twarzy? Borykasz się z krostkami, zaskórnikami i podrażnieniem w okolicach ust, brody, żuchwy, czy na policzkach? Może, jak wiele osób w ostatnich miesiącach, dotknął Cię problem maskne, czyli trądziku wywołanego przez długotrwałe noszenie maseczki.
Zdarzają się jeszcze mężczyźni, którzy używają mydła nawet do mycia włosów, a delikatny olej do twarzy uważają za świetny smar do łańcucha w rowerze. Czasy się jednak zmieniają. Również oni miewają swoje kryzysy i gorsze dni, również oni, tak jak i my im, chcą się nam podobać.
Czerwone plamy. Wyraźnie odznaczające się na skórze czerwono-fioletowe żyłki. Najczęściej pojawiają się na twarzy, ale mogą występować również na plecach, łydkach i udach. Ich pojawienie się warunkuje typ cery, najbardziej narażona na ich uciążliwą obecność jest skóra delikatna, wrażliwa, o strukturze pergaminu. Sprawę pogarsza jeszcze fakt, iż cera naczyniowa to pierwszy stopień stanu chorobowego jakim jest trądzik różowaty.
Chociaż mamy dopiero przełom marca i kwietnia, pewnie wiele z Was z wytęsknieniem wyczekuje pierwszych, prawdziwie letnich dni. Sama z chęcią wskoczyłabym już na rower i pomknęła gdzieś do południowych Czech. By łatwiej nam się wyglądało lata postanowiłam wprowadzić do sklepu nową linię produktów Nobilis Tilia.

Superkomórki

czwartek, 26 lutego 2015
Zapewne wiele z Was zauważyło, że od niedawna w naszym sklepie goszczą 3 nowe linie kosmetyków RYOR. Produkty te wybierałam pod kątem ich przeznaczenia, ale także atrakcyjności składników aktywnych. Dziś chciałabym krótko przedstawić Wam jeden z ciekawszych produktów RYOR, mianowicie Krem z kwasem hialuronowym i komórkami macierzystymi.