account-login-label
Zamów do 12:00, odbierz jutro

Ambrozja dla skóry - Proaktywna Lipowa Pielęgnacja Tilia

Kwiat lipyChociaż mamy dopiero przełom marca i kwietnia, pewnie wiele z Was z wytęsknieniem wyczekuje pierwszych, prawdziwie letnich dni. Sama z chęcią wskoczyłabym już na rower i pomknęła gdzieś do południowych Czech. By łatwiej nam się wyglądało lata postanowiłam wprowadzić do sklepu nową linię produktów Nobilis Tilia. Wprawdzie lipa, która „sygnuje” całą serię, kwitnie dopiero na przełomie czerwca i lipca, ale myślę, że produkty które chcę Wam przedstawić, są wręcz stworzone do tego by przygotować nasze skóry i zmysły na powitanie pory letniej.

Proaktywna Lipowa Pielęgnacja Tilia jest z pewnością jedną z najlepiej dopracowanych i najbogatszych w składniki aktywne linii kosmetycznych Nobilis Tilii. Urzeka, estetycznymi jak zawsze, opakowaniami, w których kryją się słodkie, kosmetyczne cuda. Lipową linię tworzą 4 produkty: Balsam oczyszczający, Maska detoksykująca, Krem rozświetlający oraz Balsam ujędrniający. Zapytacie, co niezwykłego kryją w sobie te produkty? Już wyjaśniam.

Mikroemulsja – nowoczesna baza bioproduktu

Częścią systemu immunologicznego człowieka jest bogata mikroflora, która pozostaje w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym organizmu. Mikroflora odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie płaszcza lipidowego, dostarcza skórze niezbędnych substancji odżywczych oraz bierze udział w produkcji naturalnych przeciwciał. Niezdrowy tryb życia, czy źle dobrane kosmetyki naruszają barierę ochronną skóry, sprawiając, że nie spełnia ona swojej podstawowej funkcji. Tak jak spożywanie naturalnych jogurtów sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu mikroflory układu pokarmowego, tak stosowanie odpowiednich kosmetyków jest kluczem do zachowania zdrowej skóry.

Kram z lipą Nobilis TiliaPodstawą zdrowej skóry jest prawidłowo funkcjonujący płaszcz lipidowy. Udowodniony wpływ na jego pracę ma emulsja o wyjątkowo małych rozmiarach cząsteczek, która jest innowacyjnym produktem opracowanym przez Nobilis Tilię. Mikroemulsja doskonale wnika w głąb skóry, „wiążąc” się z aminokwasami, stabilizuje film ochronny, a dzięki bardzo wolnemu rozkładowi długotrwale równoważy pH skóry. Ponadto posiada doskonałe właściwości pielęgnacyjne oraz ułatwia skórze maksymalne wykorzystanie substancji aktywnych w niej zawartych. (W sklepie Ecostory mikroemulsja jest bazą Kremów: Arganowego, Rosa Canina, Elizabeth i Lawendowego Chére).

Magiczne bioflawonoidy

Flawonoidy są znane z wyjątkowych właściwości przeciwrodnikowych oraz zdolności do wiązania wody w skórze. Regenerują epidermę oraz restartują aktywność komórek tkanki łącznej, opóźniając procesy starzenia i powstawania zmarszczek. Zawarty w produktach linii Tilia, ekologiczny ekstrakt z kwiatów lipy zawiera aż 3% bioflawonoidów, a ponadto jest bogaty w polifenole, witaminy z grupy B oraz taniny.

Nobilis Tilia - seria z lipąWysoką zawartością flawonoidów charakteryzuje się również ekstrakt ze strączyńca oskrzydlonego, który jest główną substancją bioaktywną serii. Liście tej, występującej w słonecznej Afryce, Ameryce Pd. i Indiach, rośliny zawierają naturalny system ochrony przed promieniowaniem UV – flawonoid Kaemferol-3-0-Soforosid (K30S). Zdjęcia mikroskopowe wykonane podczas badania jego właściwości wykazały, że K30S znajduje się w okolicach roślinnych jąder komórkowych i jest dla nich swego rodzaju tarczą ochronną. Uszkodzenia komórek spowodowane promieniowaniem UV powodują zmiany struktury i funkcje DNA oraz niedostateczną produkcję energii, czym przyspieszają starzenie. Zastosowanie w produktach linii Tilia ekstraktu z flawonoidem K30S, który chroni DNA komórek i mikrorelief skóry oraz przyspiesza regenerację komórkową, zapewnia skórze doskonałą prewencję anty-age.

Lepiej zapobiegać…

Tilia to luksusowe kosmetyki do skóry z pierwszymi zmarszczkami, mogą stanowić również element pielęgnacji prewencyjnej przeciw przedwczesnemu starzeniu. Preparaty stworzone w nurcie ekologicznej technologii hi-tech umożliwiają efektywne wykorzystanie substancji aktywnych przez skórę. Ekstrakt z kwiatów lipy dostarcza jej wyjątkowej kombinacji ochrony i nawilżenia oraz regeneruje naturalnie kwaśny płaszcz ochronny skóry, tym samym wzmacniając jego zdolności obronne. Natomiast ekstrakt ze strączyńca oskrzydlonego zabezpiecza DNA komórek przed uszkodzeniami wywołanymi promieniami UVA i UVB i przyspiesza proces odnowy komórkowej.

Pozwól swojej skórze by sama wróciła do zdrowia, a odpłaci Ci się świeżością i młodzieńczą energią.

Źródło, zdjęcia: www.nobilis.cz

Pozostaw komentarz