account-login-label
PRZERWA URLOPOWA 26.04-13.05 2024 :)
Czy Maść konopną 10% można stosować w lecie?

Czy maść konopną przeciwbólową można stosować w lecie?

Sucha i słoneczna letnia pogoda to czas, kiedy bóle kości i stawów troszkę nam odpuszczają. Dobre samopoczucie związane z większą dawką słońca, jaką zazwyczaj przyjmuje nasz organizm, sprawia że czujemy się lepiej, psychicznie i fizycznie. Co jeśli jednak potrzebujemy sięgnąć po preparat przeciwbólowy, a na dworze jest 30 stopni Celsjusza? Czy w takiej sytuacji można sięgnąć po maść konopną przeciwbólową? Jak najbardziej tak! Warto jednak, żeby nie była to maść rozgrzewająca :)

Maść konopna 10% jest produktem działającym rozluźniająco na aparat ruchowy, łagodzącym ból i sztywność stawów, polecanym w rekonwalescencji kontuzji i urazów. Ze względu na zawartość mentolu ma właściwości lekko chłodzące, dzięki czemu sprawdzi się zarówno podczas upałów, ale także wtedy, gdy temperatury będą bardziej umiarkowane.

Co sprawia, że Maść konopna 10% jest idealnym produktem przeciwbólowym na lato?

1. Olej konopny 10% - posiada naturalne właściwości przeciwzapalne ze względu na zawartość związków o takim działaniu. Kannabidiol (CBD) i inne kannabinoidy, które w różnym stężeniu występują w konopiach mają zdolność oddziaływania na układ endokannabinoidowy organizmu. Układ ten reguluje procesy związane ze stanami zapalnymi w organizmie, co może to pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych i objawów z nimi związanych.

2. Kamfora to organiczny związek chemiczny o charakterystycznym zapachu i dość silnych właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Kamfora miejscowo rozgrzewa i stymuluje receptory zimna, co wpływa na złagodzenie napięcia mięśniowego i redukcji bólu.

3. Salicylan metylu to główny składnik przeciwbólowy Maści konopnej 10%, który łagodzi napięcie mięśniowe i bolesność przy zwichnięciach czy kontuzjach. Salicylan działa również silnie przeciwzapalnie i pomaga w zmniejszeniu stanu zapalnego wokół uszkodzonego obszaru.

4. Terpentyna - ciecz otrzymywana z żywicy drzew iglastych, takich jak sosny i świerki. Jest stosowana, m. in. w przemyśle i medycynie. W medycynie ludowej terpentyna była używana do leczenia różnych dolegliwości, takich jak infekcje skórne, bóle mięśniowe i stawowe, a nawet jako środek przeciwkaszlowy. Dziś znajduje zastosowanie również w preparatach naturalnych ze względu na swoje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

5. Mentol - organiczny związek chemiczny o charakterystycznym, orzeźwiającym zapachu i lekko chłodzącym działaniu, naturalnie obecny w olejkach eterycznych różnych gatunków roślin, głównie w mięcie pieprzowej. Działa lekko przeciwbólowo w przypadku drobnych bólów mięśniowych i stawowych, np. w przypadku napięcia mięśniowego czy bólu głowy. Jego działanie polega na pobudzaniu receptorów zimna i działaniu miejscowo przeciwbólowo. Ponadto, mentol wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne oraz relaksujące i uspokajające.


* Zależy Ci na działaniu przeciwbólowym i extra chłodzącym? Zmieszaj na dłoni odrobinę konopnego mazani z Maścią konopną extra chłodzącą :)

Pozostaw komentarz